comScore

Galatasaray Galatasaray

Erman Toroğlu'ndan Galatasaray - Trabzonspor maçının hakemine sert tepki!

10 Şubat 2019, Pazar 21:24
Erman Toroğlu'ndan Galatasaray - Trabzonspor maçının hakemine sert tepki!

Erman Toroğlu, Galatasaray - Trabzonspor maçını yorumladı. 

FutbolArena - Galatasaray, Spor Toto Süper Lig 21. haftasında sahasında Trabzonspor'u 3-1 mağlup etti. Maçın ardından Erman Toroğlu, A Spor'da hakem Ümit Öztürk'ü eleştirdi. 

"SANANE LAN! ATILACAK OYUNCUYU AT"
Sanane lan! Atılacak oyuncuyu at. Hakem Ümit Öztürk'ün kararları facia! Soldado ne yaptı? Soldado sarı kart gördükten sonra ne yaptı? Kırmızı görecek hareketi yaptı. Kırmızı gören bir futbolcuyu kimse korumayacak. Bütün TV'ler Soldado açıklama yapana kadar Soldado'yu korumaya kardı. 

"TRABZONSPORLU FUTBOLCULARI TEBRİK EDERİM"

Bugün neler oldu? Trabzonsporlu futbolcuları hakeme tahammüllerinden dolayı tebrik ederim. Şimdi bugün Nagatomo'nun İngilizce küfürü var. 

ÜNAL KARAMAN HAKEMLE NE KONUŞTU?

Öte yandan müsabakanın bitiş düdüğünün ardından hakem Ümit Öztürk ile ne konuştuğunu açıklayan Trabzonspor teknik direktörü Ünal Karaman, “Maçtan sonra hakemi sadece tebrik ettim. Bazen sadece bunu yaparak da gerekeni verebilirsiniz. Ortaokulda ‘Bakmak ve görmek' diye bir kitap vardı. İnsan bazen bakar ama görmez. Oyuncularımıza hep bunu anlatmaya çalışıyoruz. Saha içindeki ekrandan gördüm pozisyonu ve çok rahat döndüm arkama, çünkü çok barizdi. Bazen biz görüyoruz ama görünmüyor. Demek ki bizim bakış açımızı değiştirmemiz gerekiyor. Başkanım kendi fikirlerini açıklamıştır. Mutlaka kendince makul ve anlaşılır bir açıklama yapmıştır. Şu an susmayı çok uygun görüyorum” dedi. 

Ünal Karaman, maçın hakemi Ümit Öztürk hakkında daha sonra şunları söyledi: 

“Kişi kendi vicdanına yenik düşüyorsa, bir yerde hata var. İnsan yüreği yer yüzü gibidir, bir tarafı aydınlık, bir tarafı karanlık. Ne olursa olsun, evimize götürdüğümüz ekmeğin helal olmasını isteriz. Saha içinde insanlar alın teri döküyorlar. Ben içeride oyuncularıma, yenile yenile büyüyeceğiz dedim. Biraz daha gayret gösterip istediğimiz sonuçları alırız. Umut ediyorum ki Ümit hoca da bu bilinçle hareket etmiştir. Arda'ya görev verdik. Güzel de bir duruş sergiledi, panik de yapmadı. Bu şekilde büyüyecekler. Tebrik ediyorum kendisini.” 
 

Galatasaray - Trabzonspor hakem Ümit Öztürk'ün kararları


Galatasaray - Trabzonspor maçının ilk yarısında sarı kırmızılı takımın kazandığı penaltıda hem ofsayt, hem de pozisyonda penaltı olmadığı yönünde başta Abdülkadir Ömür olmak üzere futbolcular hakem Ümit Öztürk'e penaltı itirazında bulundu. 

DIAGNE'YE İKİNCİ SARI KART İTİRAZI

Öte yandan ilk yarının sonlarına doğru Trabzonspor atağında Diagne'nin, Rodallega'ya yaptığu faul sonrasında bu kez futbolcular Diagne'nin ikinci sarı karttan kırmızı kart görmesi gerektiği yönünde itirazlarda bulundu. 

FutbolArena Haber Turu (24 Eylül 2020)