comScore

Galatasaray Galatasaray

Erman Toroğlu'ndan Ali Palabıyık iddiası! "Fenerbahçe pembe bakıyor"

12 Nisan 2019, Cuma 10:20
Erman Toroğlu'ndan Ali Palabıyık iddiası!

Spor yorumcusu Erman Toroğlu, Fenerbahçe ile Galatasaray arasında oynanacak derbiyi yönetecek olan Ali Palabıyık hakkında değerlendirmelerde bulundu.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'in 28. haftasında Kadıköy'de oynanacak Fenerbahçe - Galatasaray derbisini Ali Palabıyık yönetecek. Spor yorumcusu ve eski hakem Erman Toroğlu, Cüneyt Çakır'ın Fenerbahçe tarafından istenmediği için maça atanmadığını iddia etti. Sarı lacivertli kulübün Ali Palabıyık'a ise "pembe" baktığını belirten Erman Toroğlu şunları söyledi:

"ALİ PALABIYIK'IN İYİ YÖNETMESİ LAZIM"
"Cüneyt Çakır'ı Fenerbahçe istemiyordu onun için onu Beşiktaş-Başakşehir maçına verdiler. Fenerbahçe, Ali Palabıyık'a siyah değil, pembe bakıyor. Zaten FIFA hakemiyse bu derbilere verilecektir. Türkiye'deki 5 yıldızlık tek maç Fenerbahçe-Galatasaray karşılaşmasıdır. Beşiktaş-Galatasaray ve Beşiktaş- Fenerbahçe mücadeleleri hakem açısından 4'er yıldızlık maçlardır. Bir FIFA hakeminin bu tip karşılaşmaları iyi idare etmesi lazım. Aslında cümleyi şöyle kurmalıyız, iyi yönetmesi lazım… Futbolcular onu yönetmeye kalkarsa maçın sonunu getiremez. Hakem korkmayacak. Daha da önemlisi çok basit bir şekilde 'Bu benim son maçım' düşüncesiyle sahaya çıkarsa iyi yönetir."
 

Fenerbahçe ve Galatasaray'ın başarıları, kazandıkları kupalar


Asırlık rekabet tarihinde Galatasaray ile Fenerbahçe arasında kupa rekabeti de yaşandı. Galatasaray, Süper Lig'de 21 şampiyonluk yaşarken, Fenerbahçe 19 kez kupaya uzandı. Türkiye Kupası'nda Galatasaray 17 kez şampiyon olurken, Fenerbahçe bu kupayı 6 kez kazanmayı başardı. Süper Kupa'da 15'e 9 Galatasaray üstünlüğü ortaya çıktı. Galatasaray öte yandan UEFA Kupası ve UEFA Süper Kupası'nı kazanarak Türkiye'ye futboldaki en büyük gururlarını yaşattı.

Süper Lig
Fenerbahçe: 19 Galatasaray: 21
 
Türkiye Kupası
Fenerbahçe: 6 Galatasaray: 17
 
Türkiye Süper Kupası
Fenerbahçe: 9 Galatasaray: 15
 
UEFA Kupası
Fenerbahçe: - Galatasaray: 1
 
UEFA Süper Kupası
Fenerbahçe: - Galatasaray: 1
 
Toplam: Fenerbahçe: 34 - Galatasaray: 55

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (10 Ocak 2020)