comScore

Galatasaray Galatasaray

Erman Toroğlu: "Fatih Terim bu Galatasaray takımında..."

22 Ocak 2018, Pazartesi 22:11
Erman Toroğlu:

Galatasaray'ın, Kayserispor'u 3-1 mağlup ettiği maçı karşılaşma sonrasında Erman Toroğlu yorumladı. 

FutbolArena - Galatasaray, Süper Lig 18. haftasında deplasmanda Kayserispor'u 3-1 mağlup etti. Maçın ardından A Spor'da Erman Toroğlu yorumladı. 


Kayserispor 1-3 Galatasaray Erman Toroğlu'nun A Spor yorumları


"FATİH TERİM GALATASARAY'IN İÇİNDE AMA..."

Fatih Terim Galatasaray'ın içinde bir adam. Ancak ne kadar içinde olursa olsun, oyuncularla antrenman yapmadan onları tanıyamazsın. Fatih hoca mutlaka bilgileri alıyordur ama onlarla yaşaması, onları görmesi lazım. Onlarla duygusal bağ kurması lazım -ki, takımı bir hale getirsin. 
"FATİH TERİM İÇİN İLK MAÇTI BU"

Fatih Terim için ilk maç bu. Özel maçlar hariç. Bir takım çıkardı. Futbolcuları yeni tanıyor daha. Bu bundan, bu dayaktan, buna yemek vermeyeceksin, bunu akşam geç yatıracaksın gibi özellikleri tanıyacak. Galatasaray baskıyla başladı. Kayserispor şaşırdı. 5-6 kişi aynı anda baskı yaparsa ancak etkili olursun. Galatasaray takımında ben niye gireyim, öteki girsin demeye başlamışlardı. Tribüne rezil oluyordu bundan önce. Şimdi ilk 35 dakika falan futbolcuların hepsi baskı yaptı. Yaptıkları baskının çoğunu aldılar. Kayserispor ayağa top yapayım dedi, yapamadı. Top çevireyim dedi, yapamadı. Galatasaray bunu 40 dakikaya yaydı. O yüzden hazır değil daha. Fatih Terim bunu hissediyor. 
"FATİH TERİM İŞİ ÖYLE GÖTÜRMEYE KALKTI"

İkinci yarı başladı. Kayserispor risk aldı, bu sefer Galatasaray oyuncu değiştirmeye başladı. Fatih Terim bu sefer orta sahaya takviye ile işi götürmeye çalıştı. Bunda da başarılı oldu. Kayserispor bu sefer 25 dakika bütün eforunu harcadı. Pozisyonlar da buldu ama golü bulamayınca 70'den sonra Galatasaray gelmeye başladı. 

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasasray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)