comScore

Galatasaray Galatasaray

Ergün Penbe'den Arda Turan açıklaması ''Galatasaray'a gelmek istiyor''

11 Ekim 2017, Çarşamba 15:34
Ergün Penbe'den Arda Turan açıklaması ''Galatasaray'a gelmek istiyor''

Galatasaray'ın eski futbolcusu Ergün Penbe, Arda Turan'ın Galatasaray'a dönerse taraftar desteği ile patlama yapacağını belirtti.

FutbolArena - Galatasaray'ın efsanevi futbolcuları arasında yer alan Ergün Penbe, Arda Turan hakkında flaş açıkmalarda bulundu. Arda Turan'ın Galatasaray'a yeniden dönmek istediğini belirten Ergün Penbe, taraftarlardan destek görürse patlamaya yapacağını belirtti.


Galatasaray, Arda Turan'ı transfer edecek mi?


Galatasaray'da Arda Turan sesleri iyice yükselmeye başlandı. Barcelona'da kadroya giremeyen Arda Turan, eski kulübü olan Galatasaray'a dönmeye hazırlandığı iddia edildi.

Galatasaray'ın eski futbolcularından Ergün Penbe, Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre, Arda Turan'ın Galatasaray'a geri dönmek istediğini belirtti.
"ARDA YETERLİ SÜREYİ BARCELONA'DA BULAMIYOR"

Arda'nın değerli bir yıldız olduğunu ve kaybedilmemesi gerektiğini vurgulayan Penbe, Barcelona forması giyen milli futbolcunun ülke futbolunun tanıtımı için önemli olduğunu anlattı. Futboluyla gündeme gelen, formundaki eski Arda'yı yeniden görmek istediğini ifade eden Penbe, "Arda tekrar form yakalamalı. Arda'nın oynaması çok önemli. Oynadıkça futbolunu geliştirir, form tutar. Barselona'da yeterli süreyi bulamıyor. Arda oynadıkça faydalı olacak" dedi.

"ARDA'NIN OYNAYABİLECEĞİ KULÜBE GİTMESİ GÖNLÜMDEN GEÇER"

Arda'nın Barcelona'ya transfer olarak yapabileceğinin en iyisini yaptığını kaydeden Penbe, "Tabi orada yeterli süre alamadı. Alsa çok farklı olurdu. Çünkü Arda oynayıp, moral kazanabilecek yapıya sahip. Hep oynama isteğine sahip olduğu için oynayabileceği, daha faydalı olacağı kulübe gitmesi gönlümden geçer. O da öyle yapacaktır diye düşünüyorum" dedi.
"ARDA GALATASARAY'I ÇOK SEVİYOR''

Gazetecilerin 'Arda'nın Barcelona'dan başka takıma transferini bekliyor musunuz?' sorusu üzerine Penbe, şunları kaydetti: "Söylentiler var. Bir kızı herkes ister bir kişi alır. Bakalım Arda'yı kim alacak. Tabii ki Arda Galatasaray'ı çok seviyor. Galatasaray'a dönmek istediğini de biliyorum. Gelirse iyi mi olur kötü mü olur, bilemeyiz. Ama Arda, Galatasaray'ın çıkardığı yıldızlardan, değerlerden. Galatasaray için canını verebilecek oyunculardan. Gelirse de en iyi şekilde hizmet edeceğini, performansının üzerine katlayacağına inanıyorum ben. Galatasaray'a gelirse seyirci desteği iyi olursa, patlama yapabilecek Arda'yı görebiliriz. Ama dediğim gibi gelmeden tepkiler, istemiyorum gibi durumlar çıkarsa futbolcuyu üzer performansını etkiler."

Gazetecilerin 'Arda yuvaya dönecek mi?' sorusuna ise Penbe gülümseyerek, "Olabilir. Türk futbolunda neler olmuyor, olabilir" dedi.

Sarı kırmızılı takımla ilgili diğer gelişmeler için Galatasaray Haberleri özel sayfamızı takip edebilirsiniz

FutbolArena haber turu (21 Eylül 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.