comScore

Galatasaray Galatasaray

Ergin Ataman: 'Lideriz ama tescil istemiyoruz.'

08 Mayıs 2020, Cuma 12:38
Ergin Ataman: 'Lideriz ama tescil istemiyoruz.'

Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman liglerin oynanmasıyla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman, Anadolu Efes - Old Spice imza töreninde önemli açıklamalarda bulundu. Liglerin oynatılması gerektiğini savunan Ataman, "Biz lideriz ama tescil istemiyoruz, sahada kazanmak istiyoruz" dedi.

"EMEĞİMİZİN KARŞILIĞINI SAHADA ALMAK İSTİYORUZ"
"Gerek Euroleague'de gerek ligde lideriz ama her iki kulvarda da biz emeğimizin karşılığını sahada almak istiyoruz. Oynayarak bitirmek istiyoruz. Biz hiçbir zaman lideriz, şampiyonluğumuzu tescil edin demedik. Bu yılın şamiyonları zaten sağlık çalışanları."

"ÖNEMLİ OLAN LİGİN MARKA DEĞERİNİ KORUMAK"

"Futbolda olduğu gibi haziran ortası için bir planlama yapılırsa oyuncular hazır olur. Önemli olan ligin marka değerini korumaktır. Futbolda alt ligler dahi oynanıyorken basketbolda da ligler oynanabilir. Yeter ki kontak kapatılmasın. Oynanacağına yönelik bir öneri veya plan görmüyoruz."

"FABRİKADA İŞÇİLER ÇALIŞIRKEN, BİZ DE ÜSTÜMÜZE DÜŞENİ YAPMALIYIZ"

"Aşı veya kesin çözüm bulunana kadar bununla yaşamayı öğreneceğiz. Hastaların yüzde 80'inin semptom vermeden toplumda gezdiği belirtildi. Almanya'da 10 futbolcuda çıktı. 2-3 gün sonra Merkel, 15 Mayıs'ta başlıyoruz dedi. Fabrikadaki işçiler çalışırken, ulaşım sektörü çalışırken, mağazadaki birçok kişi çalışmaya başlayacakken o zaman bu işten para kazanan spor sektörü çalışanları olarak biz de üzerimize düşeni yapmalıyız. Almanya 15 Mayıs'ta başlıyorsa, Türkiye de başlamalı."

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"