comScore

Galatasaray Galatasaray

Eren Derdiyok'un oynamama sebebi TL mi? İşte yanıtı

09 Ekim 2018, Salı 11:41
Eren Derdiyok'un oynamama sebebi TL mi? İşte yanıtı

Galatasaray'ın golcü futbolcusu Eren Derdiyok'un Porto ve Antalyaspor maçında oynama sebebiyle alakalı önemli bir ayrıntı ortaya çıktı.

FutbolArena Özel - Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'in, Porto ve Antalyaspor deplasmanlarında kadroya almadığı Eren Derdiyok için önemli bir iddia ortaya atıldı.
 

Galatasaray'da Eren Derdiyok neden oynamıyor?


Eren'in yerli oyunculara TL üzerinden anlaşma yapılacağına açıklanmasının ardından bu duruma itiraz edip ' Benim İsviçre pasaportum' demesi üzerine forma giyemediği ortaya atıldı.

Galatasaray Kulübü yöneticileri, bu iddianın baştan sona doğru olmadığını belirtip "Biz henüz Eren de dahil tek bir yerli futbolcu ile bu konuyu görüşmedik. Kısaca böyle bir şeyin doğru olması mümkün değil" ifadesini kullandılar.
 

Galatasaray'da Eren Derdiyok'un sakatlığı ciddi mi?


Galatasaray resmi internet sitesi Eren Derdiyok'un sakatlığı sonrasında gerek basında gerek sosyal medyada çıkan bazı haber ve basın kuruluşlarına yalanlama getirdi.
İŞTE O AÇIKLAMA

''
UEFA Şampiyonlar Ligi'nde oynanan Porto maçının ardından Milliyet ve Hürriyet gazetelerinde yayınlanan spekülatif haberler ile ilgili olarak bir açıklama yapma gereği duyulmuştur.

Milliyet Gazetesi'nde Nevzat Dindar imzası ve “Bu işte bir sakatlık var” başlığıyla farklı oyuncuların isimlerinin de kullanıldığı haber içeriğinde yer alan tüm iddialar gerçek dışıdır.

Bahsi geçen oyuncuların her birinin sağlık durumu, kendi içerisinde farklılıklar taşımaktadır. Haberde konu edilen tetkikler yanında oyuncuların klinik muayene sonuçları ve beyanları maç önü karar aşamasında esas alınmaktadır.

Ayrıca Hürriyet Gazetesi'nde, “Eren'e Kızdı, Kadroya Almadı” başlıklı haberdeki bilgiler de doğruyu yansıtmamaktadır. Hem oyuncuları hem kulüpleri zor durumda bırakmaya yönelik, iyi niyetten yoksun ve bilimsel verilerden uzak bu tarz haberlere itibar gösterilmemesini kamuoyuna önemle rica ederiz.

Galatasaray Spor Kulübü''

İŞTE O YALANLANAN HABER

FutbolArena Transfer Turu (14 Haziran 2019)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.