comScore

Galatasaray Galatasaray

Eren Derdiyok ve Gökhan İnler, TL sözleşmesine karşı!

11 Ekim 2018, Perşembe 15:59
Eren Derdiyok ve Gökhan İnler, TL sözleşmesine karşı!

Türk futbolubda yerli futbolcuların maaşlarının TL'ye çevirlmesiyle ilgilş yasal prosedür uygulanmaya başlamasına karşın Eren Derdiyok ve Gökhan İnler bu duruma itiraz etti.

FutbolArena Özel - Hazine ve Maliye Bakanlığı, Türk parasının kıymetini hakkında koruma kararına ilişkin futbol kulüplerinde yerli ve TC pasaportu olan oyuncuların sözleşmelerinin Türk Lirası'na çevrilmesine karar vermişti.
 

Gökhan İnler ve Eren Derdiyok TL'ye neden geçmek istemiyor?


Ancak Galatasaray'da forma giyen Eren Derdiyok ile Başakşehir'de oynayan Gökhan İnler'in, TL üzerinden sözleşme yapmaya sıcak bakmadıkları öğrenildi. İsviçre Milli Takımından yakın arkadaş olan Gökhan İnler ile Eren Derdiyok'un bu konuyu görüştüğü, TL üzerinden sözleşme yapmak istemedikleri ortaya çıktı.

İki futbolcunun da İsviçre vatandaşı olup İsviçre Milli Takımında forma giydiklerini belirterek TL üzerinden sözleşme imzalamak istemedikleri belirtildi
 

Futbolcuların maaşlarının TL üzerinden ödenmesi


Süper Lig'de futbolcuların maaşlarının TL'ye çevrilmesi konusunda Kasımpaşa'dan hamle geldi. Kasımpaşa yönetimi, geçtiğimiz hafta futbolcuların maaşlarını TL üzerinden güncel kur farkıyla ödedi. Yapılan anlaşmada Ocak ayına kadar yine güncel farkı üzerinden ödeneceği, Ocak 2019'dan itibaren ise 5.2 sabit kurdan yine TL üzerinden ödenmesi konusunda anlaşmaya varıldı. 
Spor Toto Süper Lig Haberleri FutbolArena'da 

FutbolArena Transfer Arenası (24 Haziran 2019)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.