comScore

Galatasaray Galatasaray

Eren Derdiyok Çin'e transfer olacak mı? Gerçek ortaya çıktı

22 Ocak 2019, Salı 19:06
Eren Derdiyok Çin'e transfer olacak mı? Gerçek ortaya çıktı

Eren Derdiyok'a Guanghzou şehrinin bir başka kulübünün talip olduğu ortaya çıkarken, transferin perde arkasına FutbolArena ulaştı.

FutbolArena Özel - Galatasaray Transfer gündemi Ocak ayının son günlerinde hareketlendi. Galatasaray'ın kadro dışı bıraktığı Eren Derdiyok'a eski kulübü Kasımpaşa'nın ardından Çin'den de teklif geldi.
 

Eren Derdiyok Galatasaray'dan ayrılacak mı?


Eren Derdiyok'un, Alan Carvalho'nun forma giydiği Guanghzou Evergrande Kulübüne imza atmak üzere olduğu iddia edilmişti. Ancak Eren Derdiyok'a Guanghzou şehrinin bir başka kulübünün talip olduğu ortaya çıktı.

Eren'e Çin Süper Ligini 36 puanla 10.sırada bitiren Guanhzou R&F kulübün istediği ve oyuncunun menajeri ile temas halinde olduğu belirtildi. Eren'in ise Galatasaray'dan bu sezon için 1.5 milyon euro olan geçmiş dönem alacakları ödenmeden  ayrılmak istemediği ifade edildi.
 

Eren Derdiyok Galatasaray'da kaç gol attı?


İsviçre Milli Takım oyuncusu olan Eren Derdiyok bu sezon Galatasaray forması ile 18 karşılaşmada görev aldı ve takımı adına 10 gollük bir katkı sağladı. Fatih Terim tarafından kadro dışı bırakılan Eren Derdiyok'un sarı kırmızılı takım ile olan sözleşmesi sezon sonunda sona erecek.
Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"