comScore

Galatasaray Galatasaray

Erdoğan Arıkan Fenerbahçe ve Galatasaray'dan özür diledi ama... (19 Mart Pazartesi TRT Spor canlı yayın)

19 Mart 2018, Pazartesi 23:08

Erdoğan Arıkan'dan TRT Spor'da Fenerbahçe ve Galatasaray hakkında yeni açıklama! Erdoğan Arıkan Fenerbahçe ve Galatasaray hakkındaki küçük takım sözlerinden dolayı sosyal medyada tepki görünce TRT Spor'da canlı yayında yeni bir açıklama daha yaptı. Erdoğan Arıkan'ın TRT Spor programındaki Fenerbahçe ve Galatasaray'a dair yeni açıklamaları haberimizin devamında. 

FutbolArena - Erdoğan Arıkan Fenerbahçe ve Galatasaray hakkında neler söyledi? Erdoğan Arıkan TRT Spor'da geçtiğimiz günlerde Fenerbahçe ve Galatasaray hakkında söylediği sözlerin ardından yeni bir açıklama yaptı. Erdoğan arıkan oluşan algı ve bir kelimenin başka yere çekilmesinden dolayı üzgün olduğunu söyledi fakat çarpıcı açıklamalarla sözlerine devam etti. Erdoğan Arıkan ayrıca hangi takımı tutuyor? sorusunun cevabıyla ilgili olarak da bu konuya açıklık getirdi


Erdoğan Arıkan'ın TRT Spor Fenerbahçe ve Galatasaray açıklamaları


Erdoğan Arıkan geçtiğimiz günlerde TRT Spor'da Fenerbahçe ve Galatasaray hakkında yaptığı açıklamaların farklı yerlere çekildiğini fakat oluşan algı nedeniyle tüm futbolseverlerden özür dilediğini söylerken, sözlerine şu şekilde devam etti:

"SÖYLEDİKLERİM ÇOK FARKLI YERLERE ÇEKİLDİ"
Sosyal medyada Cuma günü çok konuşuldu. Ben ilk defa böylesine gündeme geldim. Benim yorumum, takımların şu anki durumlarıyla ilgiliydi. Biraz ironik ve çarpıcı şekilde sununca çok fazla gündeme geldi olay. Ancak ne kulüplerle, ne de bu kulüplerin geçmişleriyle ilgili değildi. Tamamen takımların bugünkü durumları, sahada oynayanlar ilgili değerlendirme yaptım. Bu çok başka yerlere gitti ve değişik bir algı oluştu. Bu da hem beni, hem de TRT'yi çok fazla üzdü. 

"ÖZÜR DİLİYORUM"

Bu değişik algının oluşmasından dolayı üzgünüm. Bundan dolayı bütün futbolseverlerden özür diliyorum.

"SANKİ BEN BAŞKA TAKIMLIYMIŞIM VE..."

Ancak bütün söylediğim şuydu: Biz çok daha güzel futbol izlemeliyiz. Bu takımlar harcanan paraların hakkını vermeliler. Ben bunu söyledim. Ancak sanki ben bu iki takımdan birini tutan ben, başka bir takımlıymışım ve başka bir takım adına konuşuyormuşum gibi gündeme getirildi. Düşüncelerim hala aynı. Bu ülke futbola çok fazla para harcıyor ama karşılığını alamıyormuşuz. Takımların daha büyük adımlar atması gerektiğini savundum. Kullandığım bir kelime çok fazla gündem oldu. Düşüncelerim hala aynı. İfade şeklim yanlıştı ama bunları söylemekten geri adım atmayacağım."


 

Erdoğan Arıkan kimdir, kaç yaşında? Erdoğan Arıkan hangi takımlı?


Erdoğan Arıkan, 1963 Sakarya doğumlu. Yıldız Teknik Üniversitesi'ne bağlı Kocaeli Meslek Yüksekokulu İşletme Bölümünü bitirdi. TRT Spor'da sınav duyurularını gördükten sonra sınava giren Erdoğan Arıkan başarılı oldu ve TRT kadrosuna girdi. TRT Diyarbakır radyosunda görevine başlayan Erdoğan Arıkan ardından Ankara'ya geldi. TRT'de Stadyum, Spor Artı ve 90'dan Sonra gibi programlarda sunuculuk yaptı. Erdoğan Arıkan ayrıca Teknik Analiz ve Yüz Yüze Futbol programlarında da moderatörlük yapmakta. Erdığan Arıkan evli ve 1 çocuk babasıdır. Erdoğan Arıkan katıldığı bir televizyon programında Galatasaraylı olduğunu ancak Trabzonspor'un da gönlünde ayrı bir yere sahip olduğunu açıklamıştı.

ERDOĞAN ARIKAN NE DEMİŞTİ?

İşte o sözler:

Şimdi gelelim bizim küçük takımlarımızın büyük heyecanına. Küçük takımlar diyorum; Fenerbahçe ile Galatasaray gerçekten küçük takımlar. Ama kulüpler büyük. Büyük kulüplerin, küçük takımları onlar. Avrupa'ya çıktıklarında bir şey yapamayanlar."

Türkiye Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.