comScore

Galatasaray Galatasaray

Erden Timur: 'Transferlerden 4'ü daha düşük maaşa geldi'

29 Eylül 2022, Perşembe 21:06
Erden Timur: 'Transferlerden 4'ü daha düşük maaşa geldi'

Erden Timur, "Mevzu Galatasaray" programının konuğu oldu. 

FutbolArena - Galatasaray Başkan Vekili Erden Timur, GS TV'de "Mevzu Galatasaray" programının konuğu oldu. 

"ÇOCUKLUĞUM MERSİN'DE GEÇTİ"
Ben Mersin'de doğdum. Çocukluğum Mersin'de geçti 18 yaşına kadar. Sonrasında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldum. Mersin'de güzel zamanlar geçirdim. Ailem hala Mersin'de. Her çocukta olduğu gibi tuttuğumuz takım benim için Galatasaray'dı. Babam da Galatasaraylı. son derece liberal bir insan. Herkesi her düşüncesinde özgür bırakır. Hala öyle. O yüzden çok şanslıyım. Beni eniştem Galatasaraylı yaptı. Her zaman ona minnettarım." 

"GALATASARAYLILIK DEĞERLERİ TOPLUMUN GELİŞİMİNE KATKI SUNAR"

Galatasaraylılık değerleri, spor aracılığıyla her zaman toplumun gelişmesine katkı sunar. Olimpiyat anlayışını, birçok branşı getiren kulüp. Ali Sami Yen'in videosunu biliyoruz. Toplumun da en çok ihtiyaç duyduğu şey birleşmek. Bir kutuplaşma söz konusu. Amaç birleştirmek olmalı. Sevgi iklimi normal hayatımda da kullandığım şeydir. Sevginin girmeyeceği kalp yok. Hangi dilde konuşursanız konuşun, samimiyetin ulaşmayacağı yer yok. Herkesin amacı memleketi kaldırmak. 

"İLK DEFA KİLO VERDİM"

İlk defa kilo verdim. Çok zor bir şey. Kendi işinde hata yaparsan bedelini sen ödüyorsun. Burada hata yaparsan bedelini sen ödemiyorsun. Bizim olmayan bir şeyi yönetiyorsun. Parayı taraftar veriyor. Bu sadece biletle sınırlı değil. Vekalet ilişkisi bir lütuftur aslında. Emenaet de zor iş. 

"TRANSFER EKİP İŞİ"

Transfer ekip işi. Birçok insanın emeği var. Herkese bu vesileyle teşekkür ediyorum. Başkanımıza, yönetim kuruluna, tüm üyelere. Güvenip bize tam yetki verdiler. Sonra okan hocamıza teşekkür ediyorum. Gerçekten gece gündüz çaba harcadı. Gece gece orada insanları bırakıyorduk. Haklarını helal etsinler. Gece 04:00'ten önce uyuduğumuz çok azdır. 

"ALDIĞIMIZ OYUNCULARDAN 4'Ü DAHA DÜŞÜK MAAŞA GELDİ"

Bizim garanti oyunculara ihtiyacımız var. Garanti oyunculara şöyle bir kriter koyduk. Elit kulüplerin bir altı kulüplerden Avrupa'nın 5 büyük kulüpten en az 2-3 takımdan teklif alması lazım. Winner karakter. Şampiyonluk, kupa için gelecek. Önceliği para olmayacak. Nasıl anlarsınız? Aynı maaşa veya daha az maaşa. Türkiye'de genelde maşı iki iki buçukla çarpılmış, 4-5 sene kontratlar verildi. Aldığımız oyunculardan 4'ü kendi ve teklif aldıkları maaşlarından daha düşüğüne geldi. Geçen seneki yaş ortalamasından 2 yaş daha düşük. Geçen sene de genç bir takımımız vardı. Garanti oyuncu deyince kendini ispat etmiş oyuncu almanız lazım.  Neye ikna ettik? Bir plan anlattık. İnsan vizyona, samimiyete, kararlılığa ikna olur. Samimiyet çok önemli. Bir beyin beş beyni ikna etmeye çalışırken, kalp bin beyni fetheder. Tabii ki rasyonalite koyacaksınız. Biz bunu ortaya koyduk aynı zamanda. 

"GELECEK YIL İÇİN ÖNEMLİ PLANLARIMIZ VAR"

Gelecek yıl için çok önemli planlar yapıyoruz. Detay veremem. Şu anki rakiplerimiz gibi bizim de artık uzun zamanımız var. Ara transfer dönemi var ve bir sonraki yaz transfer dönemi için söylüyorum. Farklı stratejilerimiz var. Scouting anlamında da farklı bir yapılanma oluşturacağız.

"TRANSFER GÖRÜŞMELERİNDE ÇOK BÜYÜK KULÜPLERDEN 'GALATASARAY ÇOK BÜYÜK KULÜP' CÜMLESİNİ DUYDUK HEP" 

Galatasaray'ın büyüklüğünü zaten biliyordum ama şahit olmak çok güzel. Transfer görüşmelerinde Roma, Juventus, Manchester City, PSG gibi büyük kulüplerden hep "Galatasaray çok büyük kulüp." cümlesini duyduk. Bunları duyunca insanın gerçekten hoşuna gidiyor. 

"İSTEYİP DE GERÇEKLEŞMEYEN 2 TRANSFER OLDU"

"İsim vermem yanlış olur. Önümüzdeki dönemler için o diyalogu devam ettireceğiz. Bu samimi süreci devam ettireceğiz. Daha fazla zaman olacağı için ikna olayının daha kolay olacağını düşünüyorum. Yemekler yiyeceğiz, buluşacağız. Transfer döneminde insanların aileleriyle buluştuk. Hediyeler gönderdik. Instagram'dan neler hoşlanırlar diye baktık. Onları bulduk."

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!