comScore

Galatasaray Galatasaray

Erden Timur: 'Transferde mühendislik yapmamız gerekiyor'

23 Haziran 2022, Perşembe 11:01
Erden Timur: 'Transferde mühendislik yapmamız gerekiyor'

Galatasaray Sportif A.Ş Başkanvekili Erden Timur, basın toplantısı düzenliyor.

FutbolArena - Galatasaray'da Sportif A.Ş Başkanvekili Erden Timur, gündemdeki konularla ilgili açıklamalarda bulundu. Erden Timur, "Biz şu anda emanet bir iş yapıyoruz. Paranın her kuruşuna dikkat etmemiz gerekiyor." dedi.

"TRANSFER MÜHENDİSLİĞİ YAPMAMIZ GEREKİYOR"
"Hedeflerimiz ortada. Bunun için ne yapılması gerekiyorsa yapılacak. Şu anda 13 yabancı, 13 yerli, 23 altyapı oyuncumuz var. 21 oyuncumuz kiradan dönüyor. Geçtiğimiz sene net maaş bütçemiz 27 M€. Kadro konusunda önemli bir transfer mühendisliği yapmamız gerekiyor. Yabancı kuralı konusu var. Mümkün olduğu kadar sorumlu davranmak zorundayız. Biz şu anda emanet bir iş yapıyoruz. Paranın her kuruşuna dikkat etmemiz gerekiyor. Boru sorumlulukla hareket etmemiz gerekiyor. Geçen sene toplam kadro bütçesi, bonservis bedelleri dahil 30.7 M€. Şu anda kadroda bulunan oyunculara imza paraları da dahil olmak üzere 71 M€ bonservis ödemişiz."

"TRANSFER KONUSUNDA ÇOK DİKKAT EDECEĞİZ"

"Hocamızın raporuna göre transferler yapacağız. Görüşmelerimiz devam ediyor. Para verilmesi gereken yerde para verilecek. Transfer konusunda çok ince eleyip sık dokunacak. İlk 11'de 3 yerli oynatılacağı için farkı yaratacak konu bu olacak. Kesinlikle ihtiyaç duyulacak transferler yapılacak ama Galatasaray'ı parasını çöpe atarak, geleceğini çöpe atarak yapmayacağız. Pazartesi günü sezonu açıyoruz. Hazırlık maçlarımız belirlendi, hocamız da onayladı. 7-17 Temmuz arasında Avusturya'da kamp yapacağız. Ben Sportif A.Ş'de futboldan sorumluyum. Cenk Bey, Futbol Direktörü olacak. Teknik heyet ve kadro belli."

"ŞU ANDA YAZILI BİR TEKLİF GELMEDİ"

"Şu anda yazılı olarak kulübe gelmiş bir teklif yok. Sözlü olarak var. Biz öncelikle oyuncularla görüşeceğiz. Biz burada kalmak isteyen ve sahaya karakter koyacak oyuncularla devam edeceğiz. Galatasaray'ın çıkarlarına uygun teklifler olur ve oyuncu gitmek isterse ancak o zaman ayrılık olur."

"ARDA TURAN ÇOK DEĞERLİ BİR KARDEŞİM"

"Sözleşmesi biten oyuncuların birçoğuyla zaten vedalaştık. Arda Turan, Galatasaray'ın en kariyerli futbolcusu ve çok değerli bir kardeşim. Şu anda bizim tüm konsantrasyonumuz kadro yapılanması üzerine. Bu sene bütçemiz belli ama rakamı açıklayamam. Transferlerimizi 3-4 hafta içerisinde bitirmek istiyoruz. Gelecek sezon Avrupa'da olmayacağız. Futbolcuların gelmesi için bu çok önemli bir eşik."

"TORRENT %5 İNDİRİM YAPTI"

"Torrent ile görüşme yaptık ve %5 indirim yapabileceğini söyledi. Sensibile ise bu konuda indirim talebimize olumlu yaklaştı ve kendisiyle anlaşarak ayrıldık."

"GALATASARAY'IN KURTULUŞU ALTYAPI"

"Galatasaray'ın kurtuluşu altyapıdır. Bizim amacımızın altyapı olması gerekiyor. Okan hocamızın altyapıdan yetişmiş birisi olarak gelmesi çok önemli. Altyapı reformu yapacağız. Yaklaşık 3 yıldır altyapı ile ilgili birçok model üzerine çalıştım. Burayla ilgili 10 yıllık bir plan yapılması gerekiyor. Kampta birçok altyapı oyuncumuza şans tanınacak. Yurt dışında pilot takım konusunda anlaşmalar yapmak istiyoruz."

"OKAN HOCA PARA KONUŞMADI"

"Hocamız rakamsal hiçbir şey konuşmak istemedi. '1 yıllık sözleşme bile yeter' dedi. Kendisi çok çalışkan ve ekibiyle birlikte çalışmalarına başladı. Okan hocanın Galatasaray'ın geleceğinde çok önemli bir yer alacağını düşünüyorum. Okan hocanın ekibi henüz belli değil. Uluslararası isimler de olacak. Duran toplarla ilgili hocalar ve profesyonel ekipler olabilir. Ekip konusu hocanın takdiri olacak. İrfan Saraloğlu ile uzun yıllardır çalışıyor. Onunla ilgili kararı da hoca verecek."

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!