comScore

Galatasaray Galatasaray

Erden Timur: "Lale Orta VAR görüntülerini Ali Koç'a gönderdi"

18 Ekim 2023, Çarşamba 04:12
Erden Timur:

Galatasaray Başkan Vekili Erden Timur, geçtiğimiz sezon MHK Başkanı Lale Orta'nın Adana Demirspor-Fenerbahçe maçından sonra VAR odasına girerek yüksek kale arkasındaki görüntüleri cep telefonuna kaydedip Ali Koç'un cep telefonuna gönderdiğini söyledi. 

FutbolArena - Galatasaray Başkan Vekili Erden Timur, A Spor'da konuk olduğu programda geçtiğimiz sezondan itibaren kamuoyunda en çok konuşulan "Lig bitince elimizdekileri açıklayacağız" sözlerine açıklık getirdi ve gündem yaratan açıklamalarda bulundu. 

ERDEN TİMUR: "LALE ORTA VAR GÖRÜNTÜLERİNİ ALİ KOÇ'UN CEP TELEFONUNA GÖNDERDİ"
Bunlar sokak dedikodusu değil. Doğruluğu teyit edildi. Riva'daki VAR odasında giriş çıkış kayıt altında tutuluyor. Her girişi ve sebebini TFF'ye bildirmek zorundasınız. Lale Orta 3 Şubat 2023 sabahı VAR odasına giriyor. Adana Demirspor - Fenerbahçe maçının VAR kayıtlarını izlemek istiyor. Lale Orta maç gecesi golün iptalini soruyor. Ertesi sabah VAR odasına gidip yüksek kale arkasından büyütülmüş görüntüyü cep telefonuna kaydediyor. Bu ziyaretin kayıtları incelensin. Ali Koç'un cep telefonuna gönderiyor. Gizlilikteki VAR odası görüntülerini bir kulüp başkanına gönderen MHK Başkanının tarafsızlığını nasıl değerlendireceğiz?

ERDEN TİMUR: "BEŞİKTAŞ-GALATASARAY DERBİSİNE ATANAN ALİ ŞANSALAN"

Geçen sene Beşiktaş-Galatasaray maçıyla ilgili Ali Şansalan atanmıştı. 27 Ocak 2023 tarihinde Beşiktaş-Alanyaspor maçında 4. hakem olarak görevlendirilen Ali Şansalan, Beşiktaş Kongre Üyesi Mehmet Akif Avşar ile aynı otelde kaldı mı? Kahvaltı yaptı mı? Stada kongre üyesinin aracıyla gitmiş midir? Maç sonrası kongre üyesinin aracıyla stattan ayrıldı mı? Soruşturma başlatıldı mı? Arkadaş olabilirsiniz ama Beşiktaş maçında bu hassasiyet gösterilmeli. Maçtan daha sonra görüşülmeli.

"TÜRK FUTBOLUNDA TEMİZ ELLER OPERASYONU OLMALI"

Sosyal medyada örgütlü bir düzenle karşı karşıyayız. Ben diyorum ki, savcılık soruşturma açsın. Tüm telefon kayıtları incelensin. Tüm hesaplar incelensin. Herkes insanların hakkını yiyor. İftira, hak yemek. Bunlar oluyor. Hodri meydan diyorum. Yarın imza vermeye hazırım. Sadece benimki incelensin, yine tamam. Çünkü sosyal medya ile belli belirsiz bir şey yapıp insanları baskı altında tutuyorsunuz. O baskı bu işin özgürleşmesine engel oluyor. Bu da gelişmeye engel oluyor. TFF'ye hakem hatalarını bağımsız tartışalım dedim. Onu da kabul etmediler. Belirli bir hakem sayısı belirlensin. Bağımsız raporlansın. Yarıştaki kulüpler 3'er hakem seçsin. 9 hakem belirlensin. Tüm maçları tek tek izlesin. 15 gününüzü alır. Ne çıkarsa biz kabul ediyoruz. Kim kaç puan avantaj sağlamış? Niye yapmıyoruz bunu?" Araştırılmıyorsa, kulüpler kendisi gibi imza vermiyorsa teraziden kaçan hile yapıyordur. Kulüpler bunun için imza vermeli ve medya da bu konuda baskı unsuru olmalı. Kim imza verdi vermedi sorgulanmalı. Türk futbolunda temiz eller operasyonu olmalı."

ERDEN TİMUR: "BİR DAHA YAŞANMASIN DİYE ANLATIYORUM"

Ben bunları 'Rakibin aleyhine yapılıyor, bize haksızlık yapılıyor' diye anlatmıyorum. Doğru olduğunu biliyorum. Bunlar yaşandı. Bir daha yaşanmasın diye anlatıyorum. Bizle ilgili iddia varsa dibine kadar soruşturulsun. Veriyoruz kayıtları. Sadece iddia olarak soruşturulmasın. Hem öyle soruşturulsun. Ancak asıl amaç bir daha yaşanmaması için. Yine söylüyorum. Ben dahil herkes incelensin."

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!