comScore

Galatasaray Galatasaray

Erden Timur: "Her şey açıklansın"

26 Mart 2024, Salı 17:26
Erden Timur:

Galatasaray Başkan Vekili Erden Timur, düzenlediği basın toplantısında gündeme dair ve MHK Eğitim Toplantısı hakkında konuştu. Erden Timur, "Bu yaşananları da artık şampiyonluğa giderken bu işi ele vermek pahasına yaptılar. Hem hakemler etkilensin. PFDK sevkleri olacak. Onlar etkilensin. Böyle bir amaç için yapıldı diye düşünüyorum." ifadelerini kullandı. Erden Timur ayrıca "Futbolda temiz eller çağrısını yapmıştık zaten. Hepimiz incelenelim dedik. Biz TFF'ye müracaat ettik. Çünkü hakemler, TFF üzerinde çok ciddi baskı uygulanıyor. TFF bu konuda dik duramıyor. Ancak bugünkü hakeretleri takdire şayan. Her şey şeffaf olsun. Kendinden emin olan insanlar her şey paylaşılsın, her şey açıklansın. Hepimizin her şeyine bakılsın diyoruz biz." dedi. 

FutbolArena - Galatasaray Başkan Vekili Erden Timur düzenlediği basın toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Erden Timur'un açıklamalarından öne çıkan bölümler şu şekilde:
"TEMİZ ELLER ÇAĞRISINI YAPMIŞTIK"

"Futbolda temiz eller çağrısını yapmıştık zaten. Hepimiz incelenelim dedik. Biz TFF'ye müracaat ettik. Çünkü hakemler, TFF üzerinde çok ciddi baskı uygulanıyor. TFF bu konuda dik duramıyor. Ancak bugünkü hakeretleri takdire şayan. Her şey şeffaf olsun. Kendinden emin olan insanlar her şey paylaşılsın, her şey açıklansın. Hepimizin her şeyine bakılsın diyoruz biz. Gerekirse yasal düzenleme yapılsın dedik. Bakın ondan sonra birçok olay oldu. Sadece şampiyon olmak için veya yapılamayan, olunamayan şampiyonluklara neden bulmak için bu kadar manipülasyon işi başka noktaya götürüyor."

"KAYRILARAK 90 ARTILARDA FAZLADAN 8-10 PUAN ALAN BİR TAKIM VAR"

"Bakıyorsunuz gerçekten kayrılarak 90 artılarda en az fazladan 8-10 puan alan bir takım var. Her hatadan sonra bir de mağdur gibi açıklamalar. Geren şeyler bunlar."

"TEK ÇÖZÜM ŞEFFAFLIK"

"Türk futbolu için cesur davranalım. Tek çözüm her şeyi şeffaflaştırmak. Aksi halde kirli eller içeride bilgiyi sızdırıyor. Oradan Amerika'ya gidiyor. Kirli bir organizasyon buraya getiriyor. Bu kirliliklerin son bulması için tek çözüm şeffaflık. Hepimizin ortak çağrısı "Her şey açıklansın." olsun. Aylardır söylüyorum. Sürekli oluyor. Bu yaşananları da artık şampiyonluğa giderken bu işi ele vermek pahasına yaptılar. Hem hakemler etkilensin. PFDK sevkleri olacak. Onlar etkilensin. Böyle bir amaç için yapıldı diye düşünüyorum."

TRABZONSPOR-FENERBAHÇE MAÇINDAKİ OLAYLAR HAKKINDA

Olmaması gereken bir olay. Çok boyutlu bir olay. Taraftarın sahaya girmemesi gerekiyor. Maç içerisindeki olaylar var. Suların atılması. Başka maçlarda da oldu. Birçok statta oldu. Sahaya giren taraftar etkisiz hale getirilmişken bırakın futbolu, dışarıda bile yere düşmüş insana vurulmaması gerekiyor. Hukukta en önemli şey eşitlik ilkesidir. Vicdanda zaten herkes eşittir. Taraftarın girmesi yanlış. Etkisiz hale getirilmişken üstüne atlanması, tekme atılması da yanlıştır. Neyse adil olan o olsun. Şu bilinmelidir ki, hukuki olan şey karışan herkesin sevk edilmesi. Karar, PFDK'nındır. Meşru müdafaa dediğimiz şey ise orantılılık ilkesi vardır. Birisi size tokatla geliyorken siz ona 10 tane yumruk atıyorsanız orada orantılılık ilkesi yoktur. Kaldı ki, yerde yatmış insan size tehlike arz etmiyor. Yanınızdan koşan insan saldıracaktı, saldırmayacaktı. Belki birilerini tutmaya gidiyor. Bunu kimse bilemez. O anki irade önemli. Onu tutmak yaklamak belki meşruu müdafa olarak yapılabilir ama döner tekme atmak değil. Toplum olarak adil olalım. Göreceğiz sevkleri. Normalde 5 kişi mi var 10 kişi mi var karışan? Duyduğumuz şu; Sayı 4'e düşürülmüş. Şimdi de 3'e düşürülmeye çalışılıyor. Siparişle sevk yapılıyor gibi durum söz konusu. Hangi baskıyla bu yapılıyor?" Sevkleri görüp o zaman ondan sonra konuşuruz. Kim kime baskı yaptı? Futbolla seçimin ne alakası var? Futbol, futboldur. Seçim, seçimdir. Niye insanlara böyle baskı yapıyorsunuz? 1-2 günde alınacak karar halbuki. Birisi adalet istemiyor. Benim kayrılmam lazım. Konuları birbirine karıştırıyor."

Erden Timur son olarak "Fenerbahçe'nin ligden çekileceğini düşünüyor musunuz sorusuna?" Hayır düşünmüyorum. Elbette kendi iç meseleleri. Kendi kararları yanıtını verdi. 

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!