comScore

Galatasaray Galatasaray

Ercan Güven: "Ali Koç izin verirse Galatasaray düzelir"

18 Ekim 2019, Cuma 14:19
Ercan Güven:

Milliyet yazarı Ercan Güven, Ali Koç ile Fatih Terim arasındaki polemikle ilgili dikkat çeken ifadeler kullandı.

FutbolArena - Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ile Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim arasında yaşanan polemik günlerce konuşulmuştu. Milliyet yazarı Ercan Güven, ikili arasındaki polemikle ilgili dikkat çeken bir yazı kaleme aldı. Güven, Ali Koç'un Faith Terim'in kimyasını bozduğunu yazdı. İşte o yazı:

"FATİH TERİM, ALİ KOÇ'A SAPLANMIŞ KALMIŞ"
"Ben, Galatasaray'daki formsuzluğun Fatih Terim'den başladığını düşünüyor, bunu da “Ali Koç etkisine” yoruyordum sezon başından beri. Terim bile kendisine “eksi” yazınca, biraz daha şekillendi iş. Ve geçen hafta ayyuka çıkan “Divan” sorunundan sonra eminim artık. Sebep Terim'dir. Divan dediğim, her toplantısı Galatasaray Yönetimi yargılaması haline gelmiş “şiddetli geçimsizlik” sebebiyle kararın verilmesine bir iki celse kalmış kulüp Divanı değil... Divan Restaurant. Terim demiş ki, “Ali Koç'la papaz oldum, Divan'ı stattan kovun”!..Galatasaray nerede Fatih Hocam nerede...Saplanmış kalmış Ali Bey'e...“Galatasaray'ı sahaya çıkmadan deviren Ali Koç'un ta kendisidir” desek doğru olmuyor mu o zaman?"

"ALİ KOÇ, FATİH TERİM'İN KİMYASINI BOZDU"

"Sayın Koç baktı ki, üst üste şampiyonluk, Şampiyonlar Ligi'nden gelen Eurolar, Galatasaray ile Fenerbahçe arasındaki makası iyice açacak, işi sağlama almak için kolları sezon başında sıvadı.Galatasaray'ın hem püf noktası, hem de yumuşak karnı Fatih Hoca'ydı. Ali Bey, makam mevki farkını bir tarafa bıraktı, sistematik bir şekilde Terim'in kimyasını bozdu. Egosu tahrip olan Terim paralize oldu. Galatasaray takımı asgari düzeye indi. Sonuçta Galatasaray kulübü karıştı."

"YAPMA, ETME, KIYMA KOÇ HOLDİNG'E HOCAM!"

"Aylardır Ali Koç intikamı ile yanıp tutuşuyor Terim. Yahu bir teknik direktör, rakip kulüp başkanı Ali Koç ile arasındaki gerilim var diye kulübün stadından Koç Holding'e ait Divan müessesesinin atılmasını talep eder mi yönetimden? Fatih Terim'se eder...Daha önce işi sokak kavgasına kadar götürdüğü kebapçının stattaki dükkanı tahliye edilmişse eder.Ama bu kadarı fazla.Yapma, etme, kıyma Koç Holding'e Hocam!.. Ali Sami Yen'deki dükkan kapanırsa batar valla!"

"ALİ KOÇ, FATİH TERİM'İN SİNİR SİSTEMİNİ MAHVETMİŞ"

"Komedi bir yana, olayın garabetini şuradan anlayın: Milliyet Spor Servisi Müdürü Tayfun Bayındır'a Terim'in bu fantastik direktifini “Malatya maçından sonra değil Kayseri maçından dönüşte oldu” diye zaman düzeltmesi yaparak itiraf eden Galatasaray Başkan Yardımcısı Yusuf Günay, ertesi gün haberi “şahsına karşı karalama kampanyası” olarak niteledi. Yani, Terim'in “Stattaki Divan Restaurant'ı niye hâlâ çalıştırıyorsunuz” dediği Günay için bile “karalama” niteliğindeydi bu olayla gündeme gelmek... İçinde olmaktan utanıyordu.Galatasaray Başkan Yardımcısı'nın düştüğü duruma bakın! Mahvetmiş Terim'in sinir sistemini Ali Koç. Etik midir, rekabet kuralları içinde midir, doğru mudur, yanlış mıdır bilemem; ben durum tespiti yapıyorum... Mahvetmiş."

"HER KOÇUN ETİ YENMİYOR"

"Demek ki, her koçun eti yenmiyor. Ayrıca, asabı kaldıramayacaksa daha polemiğin ilk adımında, yani Ali Koç, Terim'in TFF'den alıp Çocuk Esirgeme Kurumu'na bağışladığı tazminat için “Terim'i değil, TFF'yi eleştirirken” sazan gibi atlamasaydı, arkasından Galatasaray yönetimini de sürüklemeseydi Terim. Sözün özü... Galatasaray'ın düzelmesi ne Falcao'nun takıma alışmasına, ne Babel'in egoistliği bırakmasına, ne Belhanda'nın ciddi olmasına, ne Emre Mor'un çalımı bırakmasına ne de Ocak ayında yeni transferler yapılmasına bağlıdır. Terim kimyasını düzelttiğinde, hepsiyle birlikte Galatasaray'ın da kimyası düzelir. Tabii, Ali Koç izin verirse!"

Son dakika Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)