comScore

Galatasaray Galatasaray

Emre Çolak Galatasaray yerine "Tek bir kulüp" dedi

02 Haziran 2018, Cumartesi 21:31
Emre Çolak Galatasaray yerine

Deportivo'dan Al Wahda'ya transfer olan Emre Çolak'ın veda mesajında Galatasaray'ın ismini kullanmayıp, "Tek bir kulüpte" demesi dikkatlerden kaçmadı. 

FutbolArena - Deportivo'da forma giydikten sonra Suudi Arabistan'ın Al Wahda takımına transfer olan ve 3 yıllık sözleşme imzalayan Emre Çolak instagram hesabından bir açıklama yayınladı. 

Emre Çolak'ın veda mesajında Galatasaray'ın adını anmayıp, "Tek kulüp" ifadesini kullanması ise dikkatlerden kaçmadı. 
AÇIKLAMA ŞU ŞEKİLDE:

İki sene önce A Coruña'ya gelmek için yola çıktığımda, evimden ilk kez ayrılıyordum. Sekiz yaşından 25 yaşına kadar tek bir kulüpte oynayan, yalnızca bir şehirde yaşayan bir genç için büyük karardı. Evden ilk kez ayrıldığınızda, gittiğiniz yeri yadırgayabilirsiniz; hemen kabullenemeyebilirsiniz. Yanınızda evinizden uzak kaldığınızı size hissettirmeyen, ihtiyaç duyduğunuz her an yardımınıza koşacak insanların olması gerekir. Böylece yeni evinizde bir yerinizin olduğunu bilirsiniz, tıpkı Deportivo La Coruña'daki gibi. Geride kalan iki senede bu ayrıcalığı bana yaşatan ve beni evimde hissettiren herkese çok teşekkür ederim. Gönül isterdi ki, hep birlikte daha büyük başarılar yaşayalım; ama maalesef futbolda bu gibi tecrübeler de var.  Artık Dépor'u biraz daha uzakta, gönülden bir taraftar olarak destekleyeceğim. İnanıyorum ki; Súper Dépor, en kısa zamanda hak ettiği yere geri dönecek ve Riazor'da büyük zaferler yeniden yaşanacak. Sizinle birlikte olmak benim için çok özeldi. El Turco, sizi seviyor
 

Emre Çolak hangi takıma transfer oldu?


Deportivo'nun La Liga'da küme düşmesinin ardından ayrılma kararı alan ve ismi bir süredir Beşiktaş'la anılan Emre Çolak, Birleşip Arap Emirlikleri kulübü Al Wehda ile resmi sözleşme imzaladı. 

Al Wehda kulübü resmi sosyal medya hesabından Emre Çolak'ın da yer aldığı bir videoda transferi resmen duyurdu. Öte yandan FutbolArena muhabirlerinden Ertan Süzgün'ün haberine göre, 3 yıllık sözleşme imzalayan Emre Çolak yılda 4 milyon euro kazanacak. 

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"