comScore

Galatasaray Galatasaray

Emin Özkurt'tan, "Karantina Ligi" önerisi

15 Mayıs 2020, Cuma 14:42
Emin Özkurt'tan,

Spor Hukukçusu Avukat Emin Özkurt, Süper Lig'de maçların oynanmasıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

FutbolArena - Süper Lig'de maçların yeniden başlamasıyla ilgili tartışmalar devam ederken Spor Hukukçusu Avukat Emin Özkurt'tan "Karantina Ligi" önerisi geldi. Özkurt, maçların bir kamp ortamında oynanması gerektiğini ifade etti.

"DEPLASMANA GİTMENİN MANTIĞI YOK"
"Seyircisiz oynanacak maçlar için deplasmana gitmenin mantığı yoktur. Seyahat, Covid-19 için çok önemli bir bulaş kaynağıdır, hastalık riskini önemli derecede arttırır. İnsanlar bir defa seyahat ettirilmelidir. Takımlar “Antrenman Evresi Kampı” ve “Maç Evresi Kampı” olarak iki ayrı kampa tabi olmalıdır. Antrenman Evresi Kampı kulüpler tarafından 15 Mayıs gibi başlatılmalıdır. Bu evrede futbolcular ilgili sağlık protokolü çerçevesinde çalışmalarını yürütmelidir. Futbolculara, teknik ekiplere ve kamptaki tüm kişilere (otel çalışanları dahil) düzenli aralıklarla, uygun Covid-19 testleri yapılmalıdır."

"MAÇLAR 'KARANTİNA LİGİ' KONSEPTİYLE OYNANABİLİR"

"Süper Lig müsabakaları Karantina Ligi konseptiyle 12 Haziran-19 Temmuz arası oynanabilir. Türkiye Kupası ise 20- 31 Temmuz arasında, Süper Lig bittikten sonra tamamlanabilir. Alt ligler (2. Lig, 3. Lig ve Bölgesel Amatör Liglerimiz) sonlandırılmalıdır. Alt liglerin fiziksel yetersizlikleri ve kulüplerin sağlık protokolü şartlarına ayak uydurmak için katlanmak zorunda kalacakları maliyetler, ekonomik olarak bu ligleri oynanabilir kılmaz. Alt ligler sonlandırılmalı ve TFF tarafından sportif başarı odaklı bir tescil seçeneği üzerinde durulmalıdır."

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)