comScore

Galatasaray Galatasaray

Emin Özkurt, UEFA'nın kararıyla ilgili konuştu

05 Ekim 2018, Cuma 16:50
Emin Özkurt, UEFA'nın kararıyla ilgili konuştu

UEFA, Galatasaray'ın FFP anlaşmasının yeniden incelenmesine karar verirken Spor Hukukçusu Emin Özkurt, konuyla ilgili FutbolArena'ya değerlendirmelerde bulundu.

FutbolArena Özel - Galatasaray ile UEFA arasında yapılan Finansal Fair Play anlaşmasının yeniden incelenmesine karar verilirken Spor Hukukçusu Avukat Emin Özkurt, FutbolArena'ya değerlendirmelerde bulundu.

Emin Özkurt, UEFA'nın bu kararında hakkaniyetli bir şekilde ilerlemesi gerektiğini söyledi.
 

Emin Özkurt'un Galatasaray ile ilgili açıklamaları


"YENİ YÖNETİM ADİL BİR ANLAŞMAYA VARMIŞTI"
"Galatasaray 13 Haziran 2018 itibariyle UEFA ile metin imzaladı. Yeni yönetimin yaptığı önemli ve büyük adımlarından biriydi. Önceki dönemde UEFA'ya 30 milyon Euro sınırlı bir fark ile anlaşılmış olmasına rağmen 30 milyon Euro'nun üzerinde negatif durumla karşı karşıyaydı. Yeni yönetim UEFA nezdinde adil bir anlaşmaya varmıştı. "

"DÖKÜMAN TALEP EDECEKLER"

"Şimdi anladığımız kadarıyla UEFA finansal kontrol birimi konuyu ve dosyayı gördüğü lüzum üzerine -ki, muhtemelen bu anlaşmanın takibi sırasında karşı karşıya kaldığı çeşitli finansal değişikliklerle alakalı olabilir. Bunlardan ötürü yeniden araştırma birimine aktarma gereği duymuş. UEFA Araştırma birimi bu soruşturmayı ilave belge, döküman talep ederek yürütecek. Kendi tespitlerini yapacaktır. Kendi tespitlerini yaptıktan sonra konuyu Mali Kontrol Birimi'ne aktaracak. Oradan nihayetinde bir karar çıkacaktır."

"POZİTİF DEĞİL NEGATİF BİR GELİŞME"

"Bu karar mevcut anlaşmanın aynı şekilde kalması olabilir. Bunun haricinde bazı değişikliklerlele mutabakatın devamı olabilir. Ya da men gibi bir cezayla karşılaşması olabilir. Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi'ne devam edeceği ve şu an itibariyle UEFA'dan menin söz konusu olmadığı, UEFA ile yapılan anlaşmanın halen geçerli olduğu, ancak her halükarda bu dosyanın ele alınmasının pozitif değil negatif gelişme. Bu negatif gelişme de olumsuz negatif gelişmelerin ihtimal dahilinde olduğunu belirtmek istiyorum. Şu an için kırmızı alarma geçirilecek bir durum yok. Ancak Galatasaray'ın üzerinde çok büyük bir yük olmuş durumda. Kendisinin UEFA'nın hukuki ve finansal açılarla ifade etmesi gereğidir."

"HAKKANİYETLİ DAVRANMAK GEREKİR"

"UEFA'nın Galatasaray'dan çok daha büyük mali külfetler ve mali sorunlar yaşayan, Avrupa'nın büyük kulüplerine sergilediği tavırla paralel, hakkaniyetli tavır sergilemesini beklemek Türk futbolseverler için bir hak. Kimi zaman bazı Avrupa kulüplerinin dosyasında UEFA'nın büyük ihlalerle olmasına rağmen esnek davrandığına şahit olduk. UEFA değerlendirmesini yaparken hakkaniyetli bir biçimde dosyayı ele alırsa neticenin iyi bir savunmayla Galatasaray bakımından çok da sıkıntılı bir durum yaratmayacağını belirtmek isterim."

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena Transfer Arenası (20 Temmuz 2019)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.