comScore

Galatasaray Galatasaray

"Emin Bayram yeni Ozan Kabak" 16 yaşındaki stopere tam not

04 Aralık 2019, Çarşamba 23:08

Galatasaray - Tuzlaspor maçında sarı kırmızılı formayla ilk resmi maçına çıkan 16 yaşındaki Emin Bayram, performansıyla tam not ve teknik direktör Fatih Terim'den maç sonu övgü aldı. 

FutbolArena - Galatasaray'ın, Ziraat Türkiye Kupası'nda Tuzlaspor ile oynadığı maçta ilk 11'de müsabakaya başlayan Emin Bayram performansıyla tam not aldı. Sosyal medyada Galatasaray - Tuzlaspor maçında genç futbolcu Emin Bayram hakkında son derece olumlu yorumlar yer aldı. 
 

Galatasaray - Tuzlaspor Emin Bayram hakkında yorumlar


TWITTER'DA EMİN BAYRAM İLE İLGİLİ BAZI YORUMLAR

GRANDE_1905: Emin Bayram, Ozan Kabak'ı çok andırıyor. Ayak tekniği çok iyi, soğukkanlı, fizikli ve özgüvenli bir oyuncu. Bu yaştakilerin ilk maçlarında heyecandan ayakları titrer ama bu aslanda bu yok. Gayet bilinçli ve olgun oynuyor. Yakında Emin-Marcao tandemini görürsek kimse şaşırmasın...
Kerem Cevahir: "Emin Bayram yaşına göre iyi fiziğe sahip ve çok soğuk kanlı çocuk ayaklarına da hakim. İnşallah iyi bir kariyeri olur."

Ali Naci Küçük: "İlk 45 dakikanın Galatasaray adına tek artısı 16 yaşındaki Emin Bayram.... Maşallah, nazar değmesin çocuk." 

FATİH TERİM NE SÖYLEDİ?

Emin Bayram daha çok küçük ama fiziği, tekniği, oyun görüşü çok iyi. U19 ve U17'de çok izledim. Umarım yeni bir Ozan Kabak kazandırırız..

Terim maçtan sonra ise, "Esas önemli olan konu, şans verdiğim oyuncuların parmağını gözüne sokmalarını isterdim. Ben yedek oturacak oyuncu değilim demelerini isterdim. Maalesef. Sahanın en iyisi Emin Bayram'dı. Diğerleri 90 dakika bitsin de geçsin gibiydi." dedi. 

Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)