comScore

Galatasaray Galatasaray

Elano Blumer: 'Galatasaray'a transfer olunca bana kızdılar'

14 Mart 2019, Perşembe 19:56
Elano Blumer: 'Galatasaray'a transfer olunca bana kızdılar'

Elano Blumer, Ygfoot'a verdiği röportajda futbolculuk döneminde Galatasaray'a transfer olduğu zaman özellikle Brezilya medyasının kendisine tepki gösterdiğini söyledi. 

FutbolArena Dış Haberler - Brezilyalı eski futbolcu ve aynı zamanda bir dönem Galatasaray'da forma giyen Elano, Ygfoot'a verdiği röportajda futbolculuk ve antrenörlük kariyeriyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. 

"İNGİLTERE BENİM İÇİN FARKLI BİR YER"
İngiltere'yi hep özledim. Bu ülke ile çok güçlü bir ilişkim oldu her zaman. Çocuklarım orada doğdu. Avrupa futbolunun kapıları bana İngiltere açıldı. Kızım bile Manchester City için tezahürat yapar sürekli. Geçtiğimiz günlerde İngiltere'ye gittim. 10 gün kaldım. Manchester City'nin stadını ziyaret ettim. Her şey harikaydı. 

Guardiola ile ne konuştunuz?

"Taktik ve takımı hakkında konuştuk. 40 dakika boyunca sohbet ettik. Guardiola'yı antrenman sırasında saha kenarından izledim. Ben de antrenör olduğum için kafamdaki bazı fikirlerin oluşmasında Guardiola bana yardımcı oldu." 

"RONALDO ÇOK HAVALI BİRİ"

Cristiano Ronaldo ile bazen buluşurduk. Onunla aynı uçakta seyahat ettiğimiz günler olurdu. O gerçekten çok havalı biri. Karizması var. Bizimle konuşmaya geldi. Nani de vardı. Sohbet güzel bir insan. "GALATASARAY'A GİTTİĞİM İÇİN BANA KIZDILAR"

Manchester City'de düzenli forma giyemediği dönemde Galatasaray'a transfer olduğunu söyleyen Elano, "Manchester City'de sürekli yedektim. Dünya Kupası'na hazırlanmam ve düzenli oynamam gerekiyordu. Galatasaray'a gittiğimde, sözleşmemde turnuvaya hazırlanabilmem için 1 ay içinde en fazla 3 maçta oynama maddesi ekletmiştim. Yani birçok maçta yedek kulübesindeydim.Brezilya basını bana çok kızdı ama anlamadılar. Dunga ile konuşmuştum. Türkiye'ye gitmeden önce ona danıştım. Psikolojik ve fiziksel anlamda çok iyi hazırlanıyordum ama sahada olmalıydım." diye konuştu. 

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"