comScore

Galatasaray Galatasaray

Duygun Yarsuvat'tan Mustafa Cengiz'e: "Dağdan gelip bağdakini kovamazsın!"

03 Ekim 2018, Çarşamba 02:37
Duygun Yarsuvat'tan Mustafa Cengiz'e:

Galatasaray eski başkanı Duygun Yarsuvat, TGRT Haber'e konuştu ve mevcut başkan Mustafa Cengiz hakkında ağır sözler kullandı. 

FutbolArena - Galatasaray eski başkanlarından Duygun Yarsuvat, gergin geçen Genel Kurul'un ardından başkan Mustafa Cengiz hakkında oldukça sert eleştirilerde bulundu. 

"ULTRASLAN'A GÖRE KULÜP İDARE EDİLMEZ"
ultrAslan'a ve tribünlere göre kulüp idare edilmez. Sosyal medyaya göre kulüp idare edilemez. Tribünlere gelince, yaptıkları yegane şey yönetim istifa diye bağırmaktır. 

"YAŞANANLAR FATİH TERİM'E OLUMSUZ YANSIMAZ"

Bu yaşananlar Fatih Terim'e olumsuz yansımaz. Oyuncular Fatih Terim'i seviyor ve Fatih Terim'in takımın üzerinde de hakimiyeti söz konusu.  Yeni gelen yönetimin şampiyonlukta etkisi yok. Şampiyonlukta pay Fatih Terim'in. 

"YENİ YÖNETİM GALATASARAY'I TANIMIYOR"

Mustafa Cengiz üç yetkiyi alamadı. Tüzükte yapılması istediği değişiklikleri de Genel Kurul onaylamadı. Çünkü yönetim kurulunun bir eksikliği var. Yönetim kurulu Galatasaray'ı tanımıyor. Hiç değilse tüzüğü gözden geçirselerdi böyle bir hataya düşmezlerdi. Nitekim Dursun Özbek'in seçimi kaybetme sebebi de budur. Baskın seçimden dolayı Dursun Özbek kaybetmiştir. 

"GALATASARAY ADASI'NDA YETKİNİN VERİLMEME SEBEBİ, ELDEN ÇIKARACAKLARI İÇİNDİR"

Galatasaray Adası'nda yetkinin verilmeme sebebi, istenilen yetkilerin Ada'nın elden çıkacak halde gelmesini sağlayacak yetkilerdir. Galatasaray Adası'nın tapusunu Galatasaray Kulübü'ne aittir. Tapulu bir arazimizdir. Üzerinde koparılan kıyameti hiç anlamıyorum. Torunun torunu padişah torunu geldi, burası benim dedi. Seninse o zaman bize dava aç. Bizim elimizde tapu. Devlete karşı açtı ve davayı kaybetti. 

"OTELİN PARASI HAZIR"

Otel benim dönemimde yapılmaya başlandı. Benden sonra da devam etti. Otelin şu anda parası hazır. 9 milyon doları var. O kredide Dursun Özbek'in teminatı var. Eğer o teminatı yeni yöneticiler üstlenirse, oranın inşaatı biter. Bunun gecikme sebebi kendileridir. 

"DAĞDAN GELİP ŞEHİRLİYİ KOVAMAZSINIZ"

Galatasaray öyle bir aştır ki, dağdan gelip şehirliyi kovamazsınız. Bize göre herkes Galatasaraylı. Galatasaray'ın değerlerini benimsemiş olan herkes Galatasaraylı. Mustafa Cengiz'i oraya Galatasaraylılar getirdi. Yoksa Mustafa Cengiz o oyları alamazdı. Dursun Özbek'e karşı duyulan bir tepki seçimiydi zaten. Mustafa Cengiz, Galatasaray'ın büyüklüğü karşısında tutunamıyor halde. Dağdan gelip bağdakini kovmaya çalışıyor. 

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Transfer Arenası (24 Haziran 2019)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.