comScore

Galatasaray Galatasaray

Duygun Yarsuvat Galatasaray'a Başkan adayı olacak mı? Kararı...

25 Aralık 2017, Pazartesi 21:33
Duygun Yarsuvat Galatasaray'a Başkan adayı olacak mı? Kararı...

Galatasaray'da Ocak ayındaki erken seçim öncesi Duygun Yarsuvat'ın aday olup olmayacağı konusunda önemli gelişmeler yaşanıyor. 

FutbolArena Özel - Galatasaray'da başkan Dursun Özbek'in Ocak ayında erken seçim kararı almasının yankıları sürüyor. Bu kararı "Baskın bir seçim" yorumlayan Duygun Yarsuvat aday olacak mı? Sarı Kırmızılı takımda son gelişmeler. 


Galatasaray'da Ocak ayı seçim haberleri (Duygun Yarsuvat)


Galatasaray'da Başkan Dursun Özbek'in aldığı seçim kararını yanlış bulan "Bu bir baskın seçimdir ifadesi kullanan." Duygun Yarsuvat, Özbek'e karşı camia içerisinde öne çıkacak güçlü bir aday bulamadı.

Galatasaray'ı Mayıs ayında seçime kadar yönetecek bir ekip oluşturma çalışması içinde olan Duygun Yarsuvat'ın, istediği adayı bulamaması halinde kendisi göreve yine 6 aylığına talip olmayı planladığı öğrenildi.
 

Galatasaray'ın erken seçim açıklaması


"Alınmış seçim kararı sonrası camiamızdaki yorumlar nedeniyle meselenin hukuki dayanakları ve gerekçeleri hakkında açıklama yapmak gereği hasıl olmuştur.
T.C Medeni Kanun ve Dernekler Kanunu'na uygun olarak kabul edilip yayınlanan Tüzüğümüze göre: toplantı türleri, Tüzüğümüzün 25.maddesinde 3'e ayrılmıştır. Bunlar: Yıllık olağan toplantı, Seçim toplantısı ve Olağanüstü toplantıdır.

Yine tüzüğümüzün 27.maddesine göre seçim toplantılarının gerek olağan gerekse de olağanüstü olmak üzere yapılması mümkündür.

Olağanüstü seçim toplantısı her zaman yapılabilir, tüzüğümüzde bir süre kısıtlaması yoktur.

Tüzüğümüzün 28.maddesine göre, Olağanüstü toplantı;

1- Yönetim Kurulu kararı,
2- Denetim Kurulu'nun yazılı isteği,
3- Kayda açık üyelerin 1/5'inin (beşte birinin) yazılı isteği üzerine yapılır.

Bu maddeleri hep bir arada değerlendirdiğimizde yönetim kurulunun olağanüstü seçim genel kurul toplantısı kararı almak yetkisinin olduğu açıktır.

Tüzüğün 60.maddesine göre yapılacak seçimde seçilecek tüm organların (yönetim kurulu, disiplin kurulu, denetim kurulu ve sicil kurulu) görev süresi 3 yıldır.

"İDDİALARIN HUKUKİ DAYANAĞI YOKTUR"

Seçimli genel kurul kararı alan yönetim kurulunun ve diğer kurulların müstafi sayılması iddiasının hiçbir hukuki dayanağı bulunmamaktadır. Madde 92 ‘de kulüp başkanlığı herhangi bir nedenle boşalırsa hükmü, Başkanın ya istifası ya da vefatı halinde uygulanma alanı bulacaktır.

Bilgilerinize sunarız

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

SON 24 SAATTE NELER YAŞANDI?

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.