comScore

Galatasaray Galatasaray

Duygun Yarsuvat: ''Bu bir baskın seçimdir''

19 Aralık 2017, Salı 11:33
Duygun Yarsuvat: ''Bu bir baskın seçimdir''

Galatasaray Spor Kulübü, Başkan Dursun Özbek'in almış olduğu flaş karar ile Mayıs 2018'de olağan seçimli kongre olmasına rağmen erken seçime gidiyor.

FutbolArena - Galatasaray yönetimi almış olduğu flaş bir karar ile seçimli kongreye gitme kararı aldı. Galatasaray Spor Kulübü 20 Ocak günü yeni başkanını seçecek. Duygun Yarsuvat, Dursun Özbek'in almış olduğu bu kararı yorumladı.


Duygun Yarsuvat'tan seçim yorumu


Galatasaray Spor Kulübü, Dursun Özbek'in almış olduğu flaş karar ile Mayıs 2018'de olağan seçimli kongre olmasına rağmen erken seçime gidiyor. Cumhuriyet Gazetesi'nde yer alan habere göre, Galatasaray eski başkanlarından Duygun Yarsuvat, Dursun Özbek'in almış olduğu bu flaş kararı yorumladı.

''BU BİR BASKIN SEÇİMDİR''
“Bunu Ünal Aysal çıkardı. Aysal 2.5 senede bir seçime gitti. Böylece uzattı. Onun için, bu işi rutine sokmamak adına, biz seçilirken 7 aylığına göreve geldiğimizi söyledim. O zaman bu itibar gördü. Şimdi bunu değiştirmek olmaz. Seçime ve takvime bakarsanız ‘baskın seçim' tanımı yanlış olmaz”


Galatasaray'da son dakika erken seçim haberleri


Galatasaray'da Mayıs'ta yapılacak olan seçimin Ocak ayına alınması gündemde. Pazartesi günü yapılan olağanüstü yönetim kurulu toplantısında yeni teknik direktörün kim olacağından ziyade, Mayıs ayındaki seçimi Ocak ayında yapıp yapılmaması tartışıldı ve toplantının ardından erken seçim kararı alındı. 

Galatasaray'da yaşanan istifaların ardından Fatih Terim'in isminin gündeme gelmesinden dolayı, bazı yöneticilerin Terim'e sıcak bakmaması ve bununla birlikte istifa tehditinde bulunmasının ardından yönetim kurulu toplantısında erken seçim gündeme geldi ve Dursun Özbek yapılan görüşmelerin ardından erken seçim kararı aldı. 
 

Galatasaray'da Dursun Özbek seçimde aday olacak mı?


Galatasaray'da erken seçim 13 veya 20 Ocak tarihinde yapılacak. Başkan Dursun Özbek ise Ocak ayındaki erken seçimde daha güçlü bir yönetim kurulu listesiyle yine aday olacak. 

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena haber turu (22 Mart 2019)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.