comScore

Galatasaray Galatasaray

Dursun Özbek'ten seçim öncesi flaş Florya ve Riva mesajı

19 Ocak 2018, Cuma 19:31
Dursun Özbek'ten seçim öncesi flaş Florya ve Riva mesajı

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek seçim öncesi önemli açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Galatasaray Başkanı Dursun Özbek 20 Ocak'ta gerçekleşecek olan seçim öncesinde açıklamalarda bulundu. Şampiyonluk yoluyla birlikte projelerini anlatan Dursun Özbek tüm camiaya da mesaj gönderdi. 


Galatasaray'da Başkan Dursun Özbek seçim konuşması


Dursun Özbek şu ifadeleri kullandı:

"KENDİ İÇİMİZDE DEĞİL, RAKİPLERİMİZLE MÜCADELE ETMELİYİZ"
Bizim rakiplerimiz belli. Onlarla yapacağımız mücadeleyi bırakıp, kendi aramızdaki mücadeleyi asla kabul etmiyoruz. Çok iyi bir futbol takımımız var ve takımımızın olumsuz etkenlerden etkilenmemesi lazım."Galatasaray'ın finansal sorunların içinde mücadelesine şampiyonluk yolunda her şeyini ortaya koymak zorunda. Diğer bir hususta Galatasaray'ın bu finansal yapısına hizmet edecek, şampiyonluk ve hatta daha önemli 30 milyon taraftarımız var. Onların mutluluğu, Galatasaray'ın başarısıyla beraber yaşadıkları her şeyden önemli. 

"RİVA VE FLORYA PROJELERİ"

Şampiyonluk ana hedefimiz. Diğer bir hedefimiz daha var. Mayıs 2018'de istenen şampiyonluğu almak için tüm hazırlıklarımızı yaptık. Benim hedefim bunlar. Projelerim var, defalarca anlattım. Bizim finansal bağımsızlığı kazanmamız için başladığım projeler var. Bunlar Riva ve Florya. Sonuçların bir kısmını aldık ama bunlar orta vadeli projeler. Galatasaray'a bundan sonra finansal açıdan destek verilecek süreç önümüzdeki 1.5 yıl için. Hangi finansal parametre elinizde varsa, onu kullanmak suretiyle Galatasaray'ı bu döneme taşımamız lazım. Tünelin ucunda bir ışık var. 

"KEMERBURGAZ'DAKİ ARAZİMİZE TAŞINMAMIZ LAZIM"

Florya önümüzdeki ay ihaleye çıkacak. Florya'nın boşaltılması, yeni kulübe kazandırdığımız 150 dönümlük Kemerburgaz'daki arazimize taşınmamız lazım. Oranın boşalması halinde oradaki finansal yapı bize destek vermek üzere harekete geçecektir. Stadın yanındaki kapalı salon projesi kendi kendine bir salon projesi değil. Bu proje çatının kapanmasıyla ilgili oluşan, kulübün 90 milyon lralık borcunun diyeti. Ya 90 milyon lirayı ödeyecektik. Ya da salon inşaatını yapıp, getirisini kulübe kaydetmek suretiyle Galatasaray'ı salon sporlarında aynı mekanda toplayıp dengelemekti. Öyle bir şey ki, basketbolu seyreden seyirci aynı anda çıkıp futbol müsabakasını izleyebilsin. 

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)