comScore

Galatasaray Galatasaray

Dursun Özbek'ten seçim açıklaması

22 Ocak 2018, Pazartesi 12:32
Dursun Özbek'ten seçim açıklaması

Galatasaray'da aldığı ani seçim kararında Mustafa Cengiz'e mağlup olan eski başkan Dursun Özbek'in mayıs ayında yakın çevresine yeniden aday olacağı sinyallerini verdiği iddia edildi.

FutbolArena - Galatasaray'da görev aldığı 2 yıl 8 aylık dönemde yaşanan başarısızlıklar nedeni ile taraftarla arası açılan ve aldığı ani seçim kararında adaylardan Mustafa Cengiz'e yenilen Dursun Özbek için flaş bir iddia gündeme geldi.


Dursun Özbek, Mayıs ayında yeniden aday olacak mı?


Galatasaray eski başkanı Dursun Özbek hakkında flaş bir iddia gündeme geldi. Akşam Gazetesi'nde yer alan habere göre, Galatasaray'da güven tazelemek ve görev süresini uzatmak için erken seçime giden Dursun Özbek, beklemediği bir sonuçla karşılaşmış ve başkanlığı Mustafa Cengiz'e kaptırmıştı.

''BU İŞ BURADA BİTMEDİ''
Büyük hüsranın ardından Dursun Özbek yıkılmadı. Yakın çevresiyle konuşan eski başkan, "Bu iş burada bitmedi. Mayın ayındaki seçimde tekrar aday olacağım. Daha güçlü bir yönetimle bu kez kazanacağım" dedi.


Galatasaray Kulübü başkanı Mustafa Cengiz nereli?


Mustafa Cengiz, 1949 yılında Gaziantep Nizip'te doğdu. İlk ve ortaöğretimini Nizip'te, lise öğrenimini Gaziantep Lisesi'nde tamamladı. Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesini bitirdi. Köy Kalkınma Kooperatifi Merkez Birliği (Köy-Koop) kuruluş ve özellikle dış ticaret oluşumunda kurucu uzman olarak çalıştı. Daha sonra eski Yerel Yönetim sonra İçişleri Bakanlığı vesayetindeki 670 Belediye'nin merkez iktisadi kuruluşu TANSA (Tanzim Satışlar) ilk ve son Genel Müdürü olarak, o dönem 3 hükümetle çalıştı.

ARAPÇA ÖĞRENDİ, PETROL SEKTÖRÜNE GİRDİ

69 yaşındaki Mustafa Cengiz, 12 Eylül darbesinin ardından Kamu'dan ayrılıp özel sektöre yönelirken bu dönemde Arapça öğrendi ve Ortadoğu'da çalıştı.
1990 yılından bu yana petrol - akaryakıt sektöründe kendi şirketleri ile faaliyet göstermektedir.


Mustafa Cengiz kaç oyla Galatasaray başkanı seçildi?


ilk 6 sandıkta geride olan Galatasaray başkanı Mustafa Cengiz, sandıklarda ilerleyen saatlerde farkı kapattı ve öne geçti. Galatasaray'ın 37. başkanı Mustafa Cengiz toplamda 1703 oy alırken, eski başkan Dursun Özbek 1623 oyda kaldı.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)