comScore

Galatasaray Galatasaray

Dursun Özbek'ten Galatasaray hisselerine blokaj

23 Ocak 2018, Salı 21:52
Dursun Özbek'ten Galatasaray hisselerine blokaj

Galatasaray kulüp personelinin Ocak ayı maaşlarını yatıran Dursun Özbek, cebinden verdiği 20 milyon Euro'yu geri alabilmek için hisselere blokaj koydurdu.

FutbolArena - Galatasaray olağanüstü genel kurulunda başkanlık seçimini kaybeden Dursun Özbek, veda öncesi Mustafa Cengiz yönetimine maaş jesti yaptı.
 

Galatasaray'ın Ocak ayı maaşlarını kim yatırdı?


Mazbata töreni sırasında kulüp personellerinin Ocak ayı maaşlarını Galatasaray'ın yeni başkanı Mustafa Cengiz'in yatırdığı düşünülse de gerçek farklı çıktı.

Hürriyet Gazetesi'nin haberine göre, Galatasaray kulüp personelinin Ocay ayı maaşlarını eski başkan Dursun Özbek yatırdı. Görevini Mustafa Cengiz'e devreden Dursun Özbek, 2 milyon 600 bin TL'lik jest ile veda etti. 
HİSSELERE BLOKAJ KOYDURDU

Nakit akışına katkı amacıyla Galatasaray'a cebinden 20 milyon Euro veren Dursun Özbek, bu parayı geri almak için Sportif AŞ'nin yüzde 25 hissesine blokaj koydurdu. Galatasaray bu parayı Özbek'e geri ödedikten sonra blokajı kaldırabilecek.

Öte yandan Türk Telekom Stadı'nın konferans salonunda bir araya geldiği kulüp çalışanlarına veda konuşması yapan Dursun Özbek, "Başkanlıklar dönemseldir. Bir dönem ben çalıştım. Şimdi başka bir değerli kardeşim bu görevi üstleniyor. Bana verdiğiniz desteği kendisine de vermenizi istiyorum" ifadelerini kullandı.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)