comScore

Galatasaray Galatasaray

Dursun Özbek'ten Ali Koç'a cevap: 'Beyhude çaba'

24 Ocak 2023, Salı 22:27
Dursun Özbek'ten Ali Koç'a cevap: 'Beyhude çaba'

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un çağrısına cevap verdi. Özbek, "Sahada yaşanan başarısızlıkları saha dışında, bir umutla telafi etmeye çalışan bu tip yaklaşımların Türk futboluna hiçbir faydası olmayacağını sizler de bizim gibi biliyorsunuz." ifadelerini kullandı.

FutbolArena - Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un canlı yayında tartışma çağrısına kulübün resmi kanallarından yanıt verdi.

DURSUN ÖZBEK'İN AÇIKLAMASI
"Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Sn. Ali Koç'a,

Tarafıma yaptığınız çağrı metnini üzülerek okudum. Bu metinle, başkanı olduğunuz Fenerbahçe Spor Kulübü'nün Türk futbolunda “Herkes için adalet” arayışımıza katkı sağlamak yerine, futbolu sahanın dışına çıkarma amacına yönelik bir çaba içerisinde olduğu net bir şekilde görülüyor. Bu tip beyhude çabaların sebeplerini gayet iyi anlıyorum. Sahada yaşanan başarısızlıkları saha dışında, bir umutla telafi etmeye çalışan bu tip yaklaşımların Türk futboluna hiçbir faydası olmayacağını sizler de bizim gibi biliyorsunuz.

"KENDİLERİ İÇİN AYRICALIK İSTEYENLERİN HER ZAMAN KARŞISINDA DURACAĞIZ"

Biz, futbolun sahada oynandığını ve adaletin herkes için önemli olduğunu tüm paydaşlara hatırlatmaya devam edeceğiz. Kendileri için ayrıcalık isteyip sistemi buna göre dizayn etmeye çalışanların karşısında da her zaman duracağız.

Zaman zaman hepimiz yaşanan gerginliklerden etkilensek de Türk futbolunun ve kulüplerimizin vizyonunu geliştirmek, değerini artırmak için ortak bir çaba ve sağduyuyla hareket etmek, hepimizin sorumluluğu olmalı. Biz tüm bu aksi çabalara inat, rekabetimizi saha içinde sürdüreceğiz.

Dursun Aydın Özbek
Galatasaray Spor Kulübü Başkanı"

FENERBAHÇE'DEN GALATASARAY'A CEVAPGalatasaray Haberleri FutbolArena'da!

BİLYONER'E ÜYE OL, 10+10 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!