comScore

Galatasaray Galatasaray

Dursun Özbek'in yeni hocası yabancı! Ronald Koeman...

20 Aralık 2017, Çarşamba 10:09
Dursun Özbek'in yeni hocası yabancı! Ronald Koeman...

Galatasaray'da Başkan Dursun Özbek'in yabancı teknik direktör düşündüğü yazıldı. Adaylar Ronald Koeman, Paul Le Guen ve Thomas Tuchel

FutbolArena - Galatasaray'ın yeni teknik direktörü kim olacak? Taraftarlar Fatih Terim isminde birleşse de tecrübeli teknik adamı istemeyen çok sayıda üye bulunuyor. Dursun Özbek bu sebeple yabancı teknik direktörlere yöneldi. Adaylar Ronald Koeman, Paul Le Guen ve Thomas Tuchel


Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Ronald Koeman'ı mı olacak?


Takvim gazetesinin haberine göre başkan Dursun Özbek seçim kararı alsa da birçok isimle görüşmelere başlanmış durumda. Önceki günkü yönetim toplantısında Fatih Terim ismini gündeme getiren Özbek'in sürpriz bir şekilde rotayı yabancı hocalara çevirdiği öğrenildi.

Özbek'in bu kararında, yakın çevresinde yer alan ve sözüne çok güvendiği birkaç ismin "Camianın yarısı Fatih Terim'i istiyorsa yarısı da Terim'e karşı. Huzursuzluk çıkabilir" uyarısının büyük rol oynadığı belirlendi.
TULUN, KOEMAN'LA GÖRÜŞÜYOR

Bu gelişme sonrası Fransız teknik adam Laurent Blanc'ın menajeriyle temasa geçilip resmi görüşmelere başlandı. Eski yönetici Bülent Tulun'un ise Hollandalı Ronald Koeman'la görüştüğü iddia edildi.

PAUL LE GUEN DE DÜŞÜNÜLÜYOR

Özbek'in Bursaspor'u çalıştıran Paul Le Guen'e çok büyük hayranlık duyduğu ve Fransız hocanın da listede yer aldığı öğrenildi. Fakat Le Guen, Bursaspor'dan ayrılması durumunda resmi teklif yapılacak.

TUCHEL KOLAY DEĞİL

Sezon başında Dortmund'tan ayrılan Thomas Tuchel de adaylar arasında. Alman hocanın ismi, yeni sezon için Bayern Münih'le anılıyor. Hedef, yeni teknik adamı devre arası kampına yetiştirmek.

Galatasaray ile ilgili tüm gelişmeler Galatasaray Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.