comScore

Galatasaray Galatasaray

Dursun Özbek FutbolArena'ya konuştu: 'Aday oldum çünkü..."

23 Mayıs 2018, Çarşamba 21:54
Dursun Özbek FutbolArena'ya konuştu: 'Aday oldum çünkü...

Galatasaray Başkan Adayı Dursun Özbek, Kalamış'ta düzenlenen "Yeni Nesil Galatasaray" panelinin ardından FutbolArena'ya açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena Özel - Galatasaray Başkan Adayı Dursun Özbek, Kalamış'ta "Yeni Nesil Galatasaray" başlığı altında düzenlediği panelin ardından FutbolArena'ya konuştu. Özbek, transfer ve göreve gelmesi halinde başlatacağı projeleri anlattı. 

"ADAY OLDUM ÇÜNKÜ GEÇMİŞTEKİ BAZI PROJELERİ BİTİREMEMİŞTİK"
Bugün bir panelimiz vardı. 5.0 projemiz var. Galatasaray'ın geleceğini hazırlayan planların sunumunu yaptık. Geçmişteki bazı projeleri bitirememiştik. Yaklaşık 3 seneye yakın Galatasaray Spor Kulübü'ne hizmet ediyorum. Aslında 20 yıldır hizmet ediyorum ama kulüpte 3 yıllık hizmetim var. Bunun getirdiği deneyim silsilesi var. 

"BENİM TEK BİR MAKSADIM VAR"

Tek maksadım var. Galatasaray'ın geleceği hazırlanırken, geçmişin bana bütün bilgileri Galatasaray için kullanmak adına aday olmaya karar verdim. 

YENİ NESİL KAVRAMI NEDİR?

Yeni Nesil kavramı 25 yılda bir değişen bir şey. 113. yılımızı idrak ediyoruz. Biz 5. nesil olarak Galatasaray'dayız. 5.0, 5. nesli temsil ediyor. 5 ana projemiz var. 

"GAYRİMENKUL PROJELERİ OLMASAYDI SERMAYE ARTIŞI VE BUGÜNKÜ TRANSFERLER DE OLMAZDI"

Anlattıklarımı Galatasaraylı gibi dinlemek lazım. Galatasaray'ın hepimize aşıladığı değerlere bağlı olarak dinlemek lazım. Diyorum ki, çok eleştirildik. Biz ne yaptık? Riva ve Florya projelerini yaptık. Gayrimenkulleri değerlendirdik. Zaten gayrimenkuller neden aldı? Günü geldiği zaman değerlendirmek için. Ben bunu yaptım. 340 milyon TL gelir geldi. Bu para konmasaydı sermaye artışı mümkün değildi. 1. sermaye artışı 45 milyon TL. İkinci sermaye artışının hazırlığını yaptık. Finansal bir rahatlama geldi, nokta transferler yaptık. Eğer bu proje olmasaydı bunları yapamazdık. 

"ADA, GALATASARAY'IN İSTANBUL BOĞAZINDAKİ MÜHRÜDÜR"

Dursun Özbek talimatıyla Türkiye'de hiçbir yer yıkılmaz. Ada, Galatasaray'ın boğazdaki mührüdür. Bu mühür orada Galatasaraylılara hizmet etmek suretiyle kalacaktır. Kimse bunu değiştiremez. 

"EĞER SEÇİLİRSEK..."

Seçilirsek scout ekibi ve Fatih hocamızla beraber neler yapacağımız konusunda, tabi UEFA'nın kararı doğrultusunda, Galatasaray'ın yüzünü ağartacak işler yapacağız. 

Dursun Özbek, "Gelen yönetim masaya ne koyacak?" sorusuna verdiği yanıtta, "Biz önce seçim ertesi nasıl bir tablo aldığımıza bakacağız. Buna bağlı eylem planlarımızı geliştireceğiz. Ondan sonra neler yapacağımızı anlatırız. " dedi. 

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"