comScore

Galatasaray Galatasaray

Dursun Özbek bir seçimde 2 başkanlık birden kaybetti!

20 Ocak 2018, Cumartesi 23:22
Dursun Özbek bir seçimde 2 başkanlık birden kaybetti!

Galatasaray'ın eski başkanı Dursun Özbek, bugün kaybettiği seçimle bir değil iki başkanlıktan oldu.

FutbolArena Detay - Galatasaray'da bugün yapılan olağanüstü seçimle başkanlık koltuğu değişti. 80 oyluk farkla Galatasaray'ın yeni başkanı Mustafa Cengiz oldu. Dursun Özbek, Mayıs'ta gerçekleşmesi beklenen olağan seçimli kongreyi öne alıp, baskı seçim kararı vermesine rağmen seçimi kaybetti.

KULÜPLER BİRLİĞİ BAŞKANLIĞI DA DÜŞTÜ
Galatasaray'ın Başkanı olarak, Süper Lig'de 18 kulübün başkanının oluşturduğu Kulüpler Birliği'nde de başkan seçilen Dursun Özbek, Galatasaray başkanlığını kaybedince, Kulüpler Birliği başkanlığı ünvanını da yitirdi.

Böylece Dursun Özbek bir seçimde iki başkanlık birden kaybetmiş oldu. 2.5 sezon Galatasaray'da başkanlık yapan Dursun Özbek, koltuğunu Mustafa Cengiz'e devretmiş oldu. 

GALATASARAY'DA İLKLER YAŞANDI

Galatasaray'da gerçekleşen bu seçimde ilk kez aktif bir başkan seçimi kaybederken, ilk kez 6 sandık geriden gelerek bir başkan da seçimi kazanmış oldu.

Bu iki ilke değinen yeni başkan Mustafa Cengiz de seçimi kazanmasının ardından ilk açıklamasında şunları söyledi.

"Mevlam neylerse güzel eyler. Her şeyin hayırlısı olsun diyorum. Çok samimiyetle söylüyorum. Bugün burada sizler, Galatasaray tarihinde bir ilki yaşattınız. Galatasaray tarihinde ilk kez, aktif başkan seçimi kaybetti. İlk defa 5 sandık sonra geriden gelen bir aday, seçimi kazandı. Değerli arkadaşlar, siz bir çığır açtınız. Fakat ben sizlere samimi olarak söylüyorum. Çok teşekkür ederim. Ben Galatasaray'da sizler gibi sıradan bir neferim. Sadece hizmet arzum beni buraya getirdi. Sizlerin temsilcisi, yüreği ve aklıyım. Siz ne iseniz, ben oyum. Sizler olmazsanız ben bir hiçim. "

"HİÇBİR ŞEY ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK"

"Ben bana oy atmayanların da başkanım. Demek ki kendimi iyi tanıtamamışım diye düşünür, daha fazla çalışırım. Galatasaray'da hiçbir şey eskisi gibi olmayacak artık. Tekrar şahlanışının startını vereceğiz. Açık, şeffaf bir Galatasaray sözüm var. Doğruların söylendiği, doğruların realize edildiği bir Galatasaray... Biz, bu Galatasaray'ı layık olduğu en değerli yere çıkaracağız. Ben, bana oy atmayanların da başkanıyım."

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)