comScore

Galatasaray Galatasaray

Dört büyüklerden milli takımlara en fazla oyuncu veren kulüp

18 Ocak 2018, Perşembe 19:36
Dört büyüklerden milli takımlara en fazla oyuncu veren kulüp

Türk futbolunda yabancı kuralı son dönemde oldukça tartışılırken, Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe ve Trabzonspor'un son 1 aylık dönemde genç milli takımlara gönderdikleri futbolcu sayılarını derledik. 

FutbolArena Detay - Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe ve Trabzonspor milli takımlara kaç futbolcu gönderdi? Türk futbolunda son dönemde en fazla konuşulan konuların başında gelen yabancı kuralıyla ilgili kamuoyunda birçok yorumcu farklı öneriler ve fikirler sunmaya devam ediyor. Yabancı kuralıyla ilgili olarak bir kesim ve özellikle Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu milli takımın zarar gördüğünü ve oyuncu yetiştirme konusunda eksiklik yaşandığını savunurken, bir kesim ise yabancı oyuncu sayısının fazla olmasının ligin kalitesinin yüksek olduğunu dile getiriyor. 
 

Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe ve Trabzonspor'dan milli takıma giden futbolcular


Peki yabancı futbolcu sayısının giderek arttığı kulüplerde hangi takımlar genç milli takımlara daha fazla oyuncu gönderiyor? Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe ve Trabzonspor'un son 1 ayda genç milli takımına gönderdikleri oyuncu sayısıyla ilgili bir derleme gerçekleştirdik. 

Son olarak  U14 Milli Takımının 22-26 Ocak 2018 tarihleri arasında Antalya'da yapacağı hazırlık kampının aday kadrosu belli oldu. U14 Milliler, 22 Ocak 2018 Pazartesi günü Antalya'nın Manavgat ilçesindeki The Sense De Luxe Hotel'de saat 19.00'da bir araya gelecek. U14 Milli takımının kadrosuna dört büyüklerden en fazla oyuncu gönderen kulüp 6 futbolcuyla Galatasaray oldu. Beşiktaş ve Fenerbahçe 4, Trabzonspor ise 3 futbolcu gönderdi.
İşte U19, U18, U17, U16 ve U14 milli takımlarının, son 1 aydaki maçlarında belirlenen kadrolara 4 büyüklerin verdikleri futbolcu sayılarının toplamı:

Galatasaray bu süreçte genç milli takımlara toplamda 30 futbolcu gönderdi. Galatasaray'ı takip eden Beşiktaş ise bu süreçte 20 futbolcu gönderirken, Trabzonspor ve Fenerbahçe'den ise 13'er oyuncu genç milli takım kadrolarına dahil edildi. Türkiye Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (20Şubat 2020)