comScore

Galatasaray Galatasaray

Donk Henrique pozisyonuna tepki: "Bu penaltı! Rezalet!"

02 Şubat 2020, Pazar 20:16
Donk Henrique pozisyonuna tepki:

Galatasaray - Kayserispor maçının ilk yarısında Donk ile Henrique arasındaki ikili mücadelede hakem Zorbay Küçük'ün devam kararı kamuoyunda eleştirildi. Kayserisporlu futbolcular penaltı bekledi. 

FutbolArena - Süper Lig 20. haftasında Galatasaray ile Kayserispor arasında oynanan maçın ilk yarısında Kayserisporlu Henrique ile Donk arasında ceza alanı içindeki mücadelede yerde kalan Henrique penaltı bekledi. Hakem Zorbay Küçük'ün devam kararı sosyal medya ve spor kamuoyunda büyük tartışmaya yol açtı. 


Galatasaray - Kayserispor Donk Henrique penaltı beklenilen pozisyon


Hakem yorumcusu Selçuk Dereli maçın ilk yarısında FutbolArenaTV canlı yayına bağlanarak bu pozisyonla ilgili olarak, "Donk'un müdahalesi omuz omuza mücadele gibi görünüyor ama Donk rakibini itiyor. Çok açık bir faul. Bu bir penaltıdır. Bu pozisyon ceza sahası dışında olsa faul verir miydi? Evet, verirdi." ifadelerini kullandı. 

NTV yorumcusu Rıdvan Dilmen ise, "Bizimle dalga geçiyorlar diye ben de gırgır geçiyorum. Bu pozisyona penaltı demek için hakem, antrenör, Rıdvan Dilmen, futbolc olmaya gerek yok. Bu pozisyon penaltı. Tartışılacak tarafı yok. VAR'a bile sormayacaksın bunu. Rezalet! Bizim aklımızla alay ediyorlar ya. Anlam veremiyorum bazen bazı şeylere." diye konuştu. 
Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu(27 Şubat 2020)