comScore

Galatasaray Galatasaray

'Diagne'yi Galatasaray'a gönderin!' Brugge'ü düşündüren olay

12 Kasım 2019, Salı 20:05
'Diagne'yi Galatasaray'a gönderin!' Brugge'ü düşündüren olay

Club Brugge'da PSG maçı sonrası yaşanan olaylar nedeniyle kadro dışı bırakılan Diagne'yi yönetim geri göndermeyi düşünürken, Belçika basınında da Senegalli futbolcuya eleştiriler sürüyor. 

FutbolArena Dış Haberler - Club Brugge'da Diagne krizi devam ediyor. Teknik Direktör Clement'in PSG maçında penaltı kaçıran ve takım arkadaşlarıyla yaşadığı sorunlardan dolayı kadro dışı bıraktığı Senegalli futbolcuya tepkiler sürüyor. Öte yandan Club Brugge yönetimi de Diagne'yi Ocak ayında geri gönderme niyetinde. 


Galatasaray Haberleri: Diagne Galatasaray'a geri dönecek mi?


Spor yorumcusu Phillipe Albert, Diagne hakkında şu ifadeleri kullandı:

Diagne'nin yaptığı tam anlamıyla bencillik. Çok ileri gitti. Üstelik ilk hatası değil. Vormer ve Vanaken gibi oyunculara saygı duymuyor. Penaltıyı kullanacak isim belli ama Diagne o kadar bencilce davranıyor ki, takımın kaderiyle oynuyor. Clement'in yerinde olsam Diagne'yi Ocak ayında hemen Galatasaray'a geri gönderirdim."
Öte yandan Belçika basınındaki haberlere göre Club Brugge yönetimi de Diagne'yi geri göndermeyi düşünüyor. Ancak sezon başında Diagne'yi  3.350.000 euro'ya kiralayan Club Brugge'da, yönetim şu ana kadar Galatasaray'a 900 bin euro ödedi ve paranın geri kalanını ödemek istemiyor. Galatasaray yönetimi ise buna sıcak bakmıyor. NELER YAŞANMIŞTI?

UEFA Şampiyonlar Ligi'nde PSG deplasmanında 1-0 mağlup olan Club Brugge'de Mbaye Diagne penaltı vuruşundan yararlanamamıştı. Takımın penaltısı olmamasına rağmen topun başına geçen Diagne'nin penaltıyı kaçırması olay oldu. 

Maç sonrası soyunma odasında Diagne ile takım arkadaşları arasında başlayan tartışmanın bir anda alvelendiği ve yardımcı antrenöre yumruk isabet ettiği belirtildi. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Club Brugge Teknik Direktörü Clement, yaşanan olayı doğrulayarak şunları söyledi:

"Bir oyuncu aptalca bir hata yapar ve sonuca büyük olasılıkla etki eder. Bu duruma soyunma odasında çok kızdım ama saatler süren bir tartışma olmadı. Soyunma odasına girdiğim anda tartışma bitti. Diagne asla cevap vermedi, çünkü hatalı olduğunu biliyordu ve bunu kabullendi. Ceza olarak pazar günkü maçta bizimle olmayacak. Bu süreçte kendisini gözlemleyeceğim ve tavırlarına göre önümüzdeki günlerde durumunu netleştireceğim. Buradaki geleceği tamamen kendisine bağlı."

Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (30 Eylül 2020)