comScore

Galatasaray Galatasaray

Diagne'ye Belçika'da saldırı girişimi! Polis devreye girdi

03 Eylül 2019, Salı 14:01
Diagne'ye Belçika'da saldırı girişimi! Polis devreye girdi

Galatasaray'dan Club Brugge'e transfer olan Mbaye Diagne, Belçika'da olay yarattı.

FutbolArena Dış Haberler - Galatasaray'ın transferin son gününde Club Brugge'e kiraladığı Mbaye Diagne, Belçika'da gündem oldu. Anderlecht ile büyük oranda el sıkışmasına rağmen son anda kararını değiştirerek Club Brugge'e giden Senegalli golcüye Belçika'da havaalanında saldırı planının önlendiği iddia edildi. 

ANDERLECHT TARAFTARLARI ÇILDIRDI
Anderlecht cehepsinden yapılan açıklamada Diagne ile anlaşma sağlandığı ancak son anda oyuncunun, "Bir işim var" diyerek Belçika ekibinin yöneticilerini kandırarak Club Brugge ile anlaştığı öne sürülmüştü. Bu haberlerin ardından Diagne'nin Belçika'ya indiği sırada Anderlecht taraftarlarının oyuncuya saldırı planladığı iddia edildi.

Diagne'nin havaalanına indiği sırada Club Brugge'ün görevlendirdiği şoförün oyuncuyu hemen fark edip başının üzerine palto geçirerek araca bindirdiği ve havaalanından uzaklaştırdığı belirtildi. 

Brüksel Polisi'nin de Diagne'nin belirli bölgelere gitmememsi gerektiğine yönelik uyarı yaptığı ve oyuncunun bu bölgelerde can güvenliğinin tehlikede olduğunun bildirildiği yazıldı.


 

Mbiaye Diagne'nin Club Brugge transferi KAP bildirimi


Galatasaray Sportif A.Ş. tarafından KAP'a yapılan bildiri şu şekilde:

"Profesyonel futbolcumuz Mbaye Diagne'nin geçici transferi konusunda Club Brugge NV kulübü ile anlaşmaya varılmıştır. Yapılan anlaşmaya göre Club Brugge NV kulübü Şirketimize net 3.350.000 Euro geçici transfer (kiralama) bedeli ödeyecektir. Oyuncunun 2019-2020 sezonu için  kalan net 2.115.000 Euro sabit transfer ücreti Şirketimiz tarafından ödenecektir. Buna ek olarak Club Brugge NV Kulübü 30 Haziran 2020 tarihine kadar oyuncuyu net 13.000.000 Euro bedel ile satın alma opsiyonuna sahiptir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Son dakika Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)