comScore

Galatasaray Galatasaray

Diagne'nin satışı Ocak'a sarkabilir mi? FFP anlaşması ne diyor?

09 Ağustos 2019, Cuma 19:44
Diagne'nin satışı Ocak'a sarkabilir mi? FFP anlaşması ne diyor?

Galatasaray taraftarlarının merak ettiği konuların başında, transfer döneminde al sat dengesinde Diagne'nin satışının Ocak ayında gerçekleşmesi halinde bu durumun FFP anlaşmasını ihlal edip etmeyeceği sorusu yer alıyor. 

FutbolArena - Galatasaray yönetimi transfer döneminde UEFA ile yapılan FFP anlaşması doğrultusunda al sat dengesi nedeniyle bir süredir Diagne'yi elden çıkarmayı planlarken, taraftarların bu konuda merak ettiği detayların başında oyuncu satışının Ocak ayında gerçekleşmesi durumunda al sat dengesinin korunup korunmayacağı oldu. 


Galatasaray Transfer Haberleri: Galatasaray neden futbolcu satmak zorunda?


Galatasaray kulübü UEFA ile yaptığı FFP anlaşması doğrultusunda hiçbir transfer sezonunu eksi bakiyede kapatmamak zorunda. Eğer yaz trasfer döneminde artı bakiyeye geçilmesi halinde bu durum Ocak ayı transfer dönemine de yansıyacak. Ancak eksi bakiyede kapatamama zorunluluğu nedeniyle sarı kırmızılılar bu yaz transfer döneminde oyuncu satmak zorunda 

Galatasaray şu ana kadar transfer döneminde Luyindama'nın bonservisine 5 milyon euro, Emre Mor için 600 bin euro kiralama bedeli, Seri için 1.5 milyon euro kiralama bedeli ve Ozornwafor'a 300 bin euro kiralama bedeli ödedi. Buna karşın 4.5 milyon euro'ya Fernando, Sevilla'ya satıldı. Sarı kırmızılılar şu anda yaz transfer dönemi itibariyle eksi bakiyede olduğundan oyuncu satmak zorunda. 
Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!