comScore

Galatasaray Galatasaray

Diagne'den Galatasaray'a veda! Bonservis bedeli ne kadar?

02 Eylül 2019, Pazartesi 12:30
Diagne'den Galatasaray'a veda! Bonservis bedeli ne kadar?

Galatasaray'ın Club Brugge'e kiraladığı Mbaye Diagne'den sarı kırmızılı taraftarlara veda mesajı geldi.

FutbolArena - Galatasaray'ın transferin son günnde Club Brugge'e gönderdiği Mbaye Diagne, sosyal medyadan sarı kırmızılı kulübe veda etti. Öte yandan oyuncunun kiralama bedeli ve satın alma opsiyonuyla ilgili detaylar da belli oldu. 
 

Galatasaray Transfer: Diagne'nin satın alma opsiyonu ne kadar, zorunlu mu?


Galatasaray'dan Club Brugge'e kiralık olarak transfer olan Mbaye Diagne, "Galatasaray'a her şey için teşekkür ederim. Tüm takım arkadaşlarıma ve teknik heyete teşekkür ederim. Taraftarlara da çok teşekkür ediyorum. Kısa bir ilişkimiz olsa da çok yoğundu, zafer doluydu ve tatmin ediciydi. Sonsuza kadar ailem kalacaksınız" dedi. 

SATIN ALMA OPSİYONU ZORUNLU DEĞİL
Öte yandan Diagne'nin kiralama bedeli 3,35 milyon euro olurken, satın alma bedeli de 13 milyon euro olarak belirlendi. Senegalli futbolcunun satın alma opsiyonununda zorunluluk maddesi bulunmuyor. Sezon sonunda Belçika ekibi isterse bu opsiyonu kullanabilecek.
 

Mbiaye Diagne'nin Club Brugge transferi KAP bildirimi


Galatasaray Sportif A.Ş. tarafından KAP'a yapılan bildiri şu şekilde:

"Profesyonel futbolcumuz Mbaye Diagne'nin geçici transferi konusunda Club Brugge NV kulübü ile anlaşmaya varılmıştır. Yapılan anlaşmaya göre Club Brugge NV kulübü Şirketimize net 3.350.000 Euro geçici transfer (kiralama) bedeli ödeyecektir. Oyuncunun 2019-2020 sezonu için  kalan net 2.115.000 Euro sabit transfer ücreti Şirketimiz tarafından ödenecektir. Buna ek olarak Club Brugge NV Kulübü 30 Haziran 2020 tarihine kadar oyuncuyu net 13.000.000 Euro bedel ile satın alma opsiyonuna sahiptir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Son dakika Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)