comScore

Galatasaray Galatasaray

Diagne'den Galatasaray itirafı! "Biraz garip olacak"

04 Eylül 2019, Çarşamba 16:33
Diagne'den Galatasaray itirafı!

Galatasaray'dan Club Brugge'e transfer olan Mbaye Diagne, Club Brugge'de imza attıktan sonra açıklamlaarda bulundu.

FutbolArena Dış Haberler - Galatasaray'ın transfer son gününde Club Brugge'e kiraladığı Mbaye Diagne, Belçika'da açıklamalarda bulundu. Senegalli futbolcu, Belçika'da değerli olduğunu insanlara göstermek istediğini belirtirken, Galatasaray'a karşı Şampiyonlar Ligi'nde mücadele edecek olmasıyla ilgili de konuştu. 

"GALATASARAY'A KARŞI OYNAMAK GARİP OLACAK"
Belçika kulübüyle sözleşme imzaladıktan sonra açıklamalarda bulunan Diagne, "Club Brugge büyük bir kulüp. Şampiyonlar Ligi'nde oynayacağız. Buraya gelmek benim kararımdı ve sanırım doğru seçimi yaptım. Takımdaki Diatta iyi bir arkadaşım, bana burada iyi insanlar olduğunu söyledi. Kulübün bu sezon henüz hiç kaybetmediğini öğrenince 'Tamam, ben gidiyorum' dedim. Türkiye'de 30 gol attım. Umarım burada da değerli olduğumu gösteririm. Galatasaray'dan gelip, Şampiyonlar Ligi'nde onlara karşı oynayacak olmak biraz garip ama bu futbol." dedi.
 

Mbiaye Diagne'nin bonservis bedeli ne kadar?


Galatasaray Sportif A.Ş. tarafından KAP'a yapılan bildiri şu şekilde:

"Profesyonel futbolcumuz Mbaye Diagne'nin geçici transferi konusunda Club Brugge NV kulübü ile anlaşmaya varılmıştır. Yapılan anlaşmaya göre Club Brugge NV kulübü Şirketimize net 3.350.000 Euro geçici transfer (kiralama) bedeli ödeyecektir. Oyuncunun 2019-2020 sezonu için  kalan net 2.115.000 Euro sabit transfer ücreti Şirketimiz tarafından ödenecektir. Buna ek olarak Club Brugge NV Kulübü 30 Haziran 2020 tarihine kadar oyuncuyu net 13.000.000 Euro bedel ile satın alma opsiyonuna sahiptir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Son dakika Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)