comScore

Galatasaray Galatasaray

Diagne'den Falcao açıklaması! 'Top atmıyorlar'

18 Ekim 2019, Cuma 11:48
Diagne'den Falcao açıklaması! 'Top atmıyorlar'

Galatasaray'ın sezon başında Club Brugge'e kiralık olarak gönderdiği Mbaye Diagne dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

FutbolArena Dış Haberler - Galatasaray'da sezon başında transferin son günlerinde Club Brugge'e kiralanan Mbaye Diagne, Belçika'da olay yaratmıştı. Senegalli futbolcunun Anderlecht ile anlaşma yaptıktan sonra Club Brugge'den gelen teklifi kabul ettiği iddia edilmişti. Anderlecht Sportif Direktörü Michael Verschueren de konuyla ilgili golcü oyuncuyu suçlamıştı. Diagne'den bu suçlamalara yanıt geldi. 

"ANDERLECHT BENİMLE HİÇ GÖRÜŞMEDİ"
Belçika basınından Het Nieuwsblad'a konuşan Diagne, "Anderlecht benimle hiç görüşmedi. Transferi aracılar vasıtasıyla gerçekleştirmek istediler. Club Brugge ise menajerimle doğrudan temasa geçti ama Anderlecht bunu yapmadı" dedi. 

Diagne'nin açıklamaları sonrası aynı gazeteye konuşan Anderlecht Sportif Direktörü Verschueren ise Diagne'nin sözlerinin doğru olmadığını belirterek, oyuncunun menajeriyle görüştüklerini kanıtlayan Whatsapp mesajlarını haber editörlerine gönderdi. Ancak gazete bu mesajları okuyucularla paylaşmadı.

"FALCAO'YA TOP ATMIYORLAR"

Falcao hakkında konuşan Diagne, "Galatasaray, Falcao'yu transfer ettiği zaman karıma, "Göreceksin, işi hiç kolay olmayacak. Tekniği benden iyi ama top alamazsa gol atamaz." demiştim. Zaten top alamıyor. Galatasaray'da herkes kendisi için oynuyor." dedi.

"TARAFTARLAR HER MAÇIN KAZANILMASINI İSTİYOR"

Galatasaray taraftarından da bahseden Diagne, "Dünyanın en iyi taraftarı olduklarını düşünüyorlar ve her maçta galibiyet istiyorlar. Eğer maçta istenen goller atamazsanız sizi her zaman eleştirirler. Ben Galatasaray'da her zaman çok sıkı bir şekilde çalıştım ve sonuna kadar savaştım" ifadelerini kullandı.

"BANA KING KONG DERLER"

"Türkiye'de bana King Kong derler. Attığım gollerden sonra maske takıyordum. King Kong, "yöneten, yön veren" demektir. Ben bir şefim. Bazı insanların söyledikleri beni deli ediyor. Ben deli hareketleri yapmıyorum, böyleyim. Gol attığım zaman insanları eğlendirmek istiyorum."

DIAGNE'NİN OPSİYON BEDELİ 13 MİLYON EURO

Galatasaray, kiralık olarak gönderdiği Diagne'nin opsiyon bedelini 13 milyon euro olarak belirlemiş ve şu açıklamayı yapmıştı:

"Profesyonel Futbolcumuz Mbaye Diagne'nin geçici transferi konusunda Club Brugge NV Kulübü ile anlaşmaya varılmıştır. Yapılan anlaşmaya göre Club Brugge NV Kulübü Şirketimize net 3.350.000 Euro geçici transfer (kiralama) bedeli ödeyecektir. Oyuncunun 2019-2020 sezonu için kalan net 2.115.000 Euro sabit transfer ücreti Şirketimiz tarafından ödenecektir. Buna ek olarak Club Brugge NV Kulübü 30 Haziran 2020 tarihine kadar oyuncuyu net 13.000.000 Euro bedel ile satın alma opsiyonuna sahiptir."

Son dakika Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"