comScore

Galatasaray Galatasaray

Diagne transferinde Club Brugge ile anlaşmazlık

31 Ocak 2020, Cuma 16:11
Diagne transferinde Club Brugge ile anlaşmazlık

Galatasaray, Mbaye Diagne ile ilgili Club Brugge ile anlaşmazlık yaşıyor.

FutbolArena - Galatasaray'ın sezon başında Club Brugge'e kiralık olarak gönderdiği Mbaye Diagne konusunda Belçika ekibiyle anlaşmazlık yaşanıyor. Club Brugge, Diagne için transfer ücreti ödemeyince sarı kırmızılılar harekete geçti.


Galatasaray Haberleri: Brugge, Diagne'nin kiralama ücretini ödemedi mi?


Galatasaray, Diagne'yi kadro dışı bırakan Brugge ile 10 gün önce temasa geçti. Diagne'ye izin veren ve idmanlara dahi almayan Belçika ekibiyle yapılan görüşmede sözleşme şartlarının yerine getirilmesi istendi. Galatasaray, "Kiralama bedelini ödeyin ya da oyuncuyu gönderin" restini çekti. Fakat Belçika ekibi, ligin ikinci yarısı için sözleşme yükümlülüklerini yerine getirmek istemedi. Galatasaray'a sezonun ikinci yarısı için ödenmesi gereken 1.7 milyon euroyu da vermek istemeyen Brugge ile görüşmeler tıkanmış durumda.
 

Diagne, Galatasaray'a geri dönecek mi?


Club Brugge'da teknik direktör Clement ile yaşadığı sorunlar nedeniyle kadro dışı bırakılan Diagne, bir süredir bireysel olarak çalışmalarını sürdürüyor. Belçika kulübüyle bağlarını koparan Senegalli futbolcunun Galatasaray'a geri dönüp dönmeyeceği merak edilirken, Fatih Terim'in geçtiğimiz günlerde "Şu an öyle bir durum yok." ifadelerine üzerine belirsizlik sürüyor. 

Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)