comScore

Galatasaray Galatasaray

Derbide VAR konuşmaları ortaya çıktı iddiası

16 Nisan 2019, Salı 10:55
Derbide VAR konuşmaları ortaya çıktı iddiası

Fenerbahçe ile Galatasaray arasında oynanan derbide hakemler arasındak konuşmayla ilgili bir iddia ortaya atıldı.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'in 28. haftasında oynanan Fenerbahçe - Galatasaray derbisinde hakem Ali Palabıyık'ın kararları maça amga vurdu. Galatasaray cephesi karşılaşmanın ardından VAR konuşmalarının yayınlanması için TFF'ye başvuru yaptı. Sarı kırmızılılar hakemler arasındaki konuşmaların kamuoyu ile paylaşılmasını isterken, Sabah Gazetesi'nden Mehmet Özcan, hakemler arasındaki konuşmalara ulaştığını iddia etti. 
 

Galatasaray Haberleri: Ali Palabıyık ile Bülent Yıldırım arasındaki VAR konuşması


Fenrbahçe - Galatasaray derbisinde özellikle sarı lacivertlilerin attığı golden önce Feghouli ile Dirar arasında yaşanan pozisyonla igili VAR konuşmaları merak ediliyordu. Sabah Gazetesi'nde yer alan habere göre hakemler arasındaki diyalog şu şekilde oldu:

Bülent Yıldırım: "Hocam Feghouli'ye faul olabilir, bakmanı tavsiye ederim."
Ali Palabıyık: "Faul yok, pozisyon temiz."
Ali Palabıyık, Mehmet Topal'ın Linnes'e yaptığı hareketi ise, "Topal temastan sonra dizini kırdı, kötü niyeti yoktu" dedi.
 

Galatasaray Haberleri: VAR konuşmaları yayınlanacak mı?


AK Parti kurucularından eski TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, "Futbol siyasetten daha gergin. Hakem hatalarının en aza indirilmesi için Video Hakem sistemini AK Parti olarak biz getirdik. Dün akşamki derbi sonrası ortalık ayağa kalktı. Federasyonumuza çağrı yapıyorum, yapılması gereken şey VAR kayıtlarının kamuoyu ile paylaşılmasıdır." dedi.

MUSTAFA CENGİZ NE DEDİ?

"Konyaspor maçının kayıtlarını bize değil kamuuyouna açıklanmasını istedik. Cevap verilmedi. 15 gün cevapsızlık süresi var. Cevap gelmeyince IFAB'a başvurduk. Bize gelen yanıtı söylüyorum: Bu konuda yerel federasyon yetkilidir. IFAB açıkça TFF bunu açıklayabilir diyor."

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Transfer Arenası (20 Temmuz 2019)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.