comScore

Galatasaray Galatasaray

Deniz Çoban'dan Bülent Yıldırım iddiası! "Feghouli'nin pozisyonunda"

17 Nisan 2019, Çarşamba 10:23
Deniz Çoban'dan Bülent Yıldırım iddiası!

Hakem hocası Deniz Çoban, derbide Fenerbahçe'nin golü öncesi yaşanan pozisyonla ilgili hakemler arasında ne konuşulduğuna dair tahminde bulundu.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'in 28. haftasında oynanan Fenerbahçe - Galatasaray derbisinde sarı lacivertlilerin golü öncesinde Nabil Dirar ile Sofiane Feghouli arasında yaşanan pozisyonla ilgili tartışmalar devam ediyor. Hakem Ali Palabıyık ile VAR hakemi Bülent Yıldırım arasında geçen konuşmaların yayınlanması istenirken, hakem hocası Deniz Çoban'dan iki hakem arasında geçen muhtemel konuşmayı yazdı. 
 

Galatasaray Haberleri: Ali Palabıyık ile Bülent Yıldırım arasında VAR konuşması


Fanatik Gazetesi'nde konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Deniz Çoban şunları söyledi:

"Derbi sonrası tartışmalar sağlıklı bir düzlemde yürümüyor. Ben yine kendi alanımda olan tartışmaya müdahil olayım. “Ne konuştular Yıldırım ile Palabıyık?” Cevabı en çok merak edilen soru bu. Basında okuduğumuza göre; Yıldırım, Palabıyık'a, pozisyonda faul olabileceğini ve pozisyonu kenarda tekrar izlemesinin iyi olacağını söylemiş. Palabıyık pozisyonu tekrar izlemeye gerek duymamış. Böylesi bir diyalog bana ‘hayatın olağan akışına' uygun gelmiyor. Bir hakemin gereksiz yere diretmesi, hele ki derbide pek mümkün görünmüyor."


"BENCE BÜLENT YILDIRIM AÇIK BİR HATA GÖRMEDİ"

"VAR sistemi kullanılmaya başlandığından beri sadece Felix Brych'i bilirim, izlememe konusunda direnen... Dünya Kupası'nda Sırbistan-İsviçre maçında VAR tavsiyesine rağmen kenara gelmedi. “Ben doğrusunu sahada gördüm” dedi. Konuşmaları dinleyen FIFA, final yönetmesi muhtemel Alman hakemi henüz tek maç yönetmişken ülkesine gönderdi. Palabıyık izlememekte direnince başına gelecek olanları bilmiyor mu? “Peki... Sence ne konuşmuş olabilirler” diye sorarsanız... Yıldırım bu pozisyonu yüzde yüz açık, bariz bir hata olarak görmedi ve hakeme pozisyonu tekrar izlemesini tavsiye etmedi. Benim aklıma en çok yatan senaryo bu!" dedi.

Sarı kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"