comScore

Galatasaray Galatasaray

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan UEFA'ya tepki

07 Kasım 2019, Perşembe 10:31
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan UEFA'ya tepki

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, asker selamıyla ilgili UEFA'nın disiplin soruşturması başlatmasına tepki gösterdi.

FutbolArena - EURO 2020 Elemeleri'nde Milli Takımımızın Arnavutluk ve Fransa maçlarında futbolcularımızın gol sevinçlerini asker selamıyla yapmasının ardından soruşturma başlatan UEFA, Avrupa Ligi'nde Başakşehirli futbolcuların asker selamı vermesiyle ilgili de disiplin soruşturması başlattı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kulüpler Birliği'nin yayınladığı deklarasyona destek verdiklerini belirterek UEFA'yı eleştirdi.

"TÜRKİYE'YE KARŞI NE ZAMAN DÜRÜST OLDUNUZ"?
"UEFA'nın milli takımımız ve kulüplerimize yönelik haksız, ayrımcı ve siyasi tavrını reddediyoruz. Kulüpler Birliğimizin yaptığı açıklama sadece Süper Lig'deki 18 takımın değil, 82 milyonun hissiyatını yansıtıyor. Ya biz sizi zaten tanıyoruz. Siz ne zaman Türkiye'ye karşı dürüst tavır takındınız?"

"ULUSLARARASI ORGANİZASYONLARI TÜRKİYE'DEN KAÇIRDINIZ"

"Türkiye'nin önünden uluslararası organizasyonları kaçırdınız. Daha önce bir organizasyonu verdiğiniz ülkeye ikincisini verdiniz. Bu ülkelerin altyapıları Türkiye kadar güçlü olmamasına rağmen verdiniz. Zamanı geldiğinde bunları da açıklarız. Siz siyasetle sporu iç içe getirirseniz bunun affedilir yanı olamaz. Bizim sporcularımızın Mehmetçik'e selam durması onların en doğal hakkıdır. Bunu bir sporcusu Macron'a karşı yaptığı zaman aynı uygulamayı yapmıyorsunuz. Olay Türkiye olunca, Türk sporcusu olunca hava değişiyor."

Son dakika UEFA Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (20 Ocak 2020)