comScore

Galatasaray Galatasaray

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan UEFA açıklaması

16 Ekim 2019, Çarşamba 14:19
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan UEFA açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, UEFA'nın Milli Takımımızın asker selamıyla ilgili soruşturma kararı hakkında açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - EURO 2020 Elemeleri'nde Fransa ile deplasmanda 1-1 berabere kalan Milli Takımımızda futbolcuların gol sevincinde asker selamı vermelerinin ardından UEFA'nın soruşturma başlattığı belirtilmişti. Fransa ile birlikte Almanya'nın da başvurusu üzerine bu yönde bir soruşturma açıldığı kaydedildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, UEFA'nın soruşturması hakkında kısa bir açıklama yaptı. 

"CİDDİ BİR ŞEY ÇIKMAZ"
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, UEFA'nın soruşturmasından ciddi bir yaptırım çıkmayacağını belirterek, "UEFA'nın asker selamı için yaptığı soruşturmadan ciddi bir şey çıkacağını tahmin etmiyorum. Olsa olsa kınama yapabilirler. Futboldan az çok anlarım. Böyle bir şey hayatta olmuş değil. Biliyorsunuz Griezmann'ın, Macron ile ilgili böyle bir şeyi oldu, Griezmann'a bir şey mi yaptılar? Herhangi bir şey verdiler mi" dedi.

MEHMET MUHARREM KASAPOĞLU'NUN AÇIKLAMASI

"Mehmetçik'e olan selamı başka yöne çevirmek isteyenler var. Fransız bakanın bu yönde UEFA'ya bir şikayet konusu var. Şikayette bulunmuşlar. Tabii sahadaki başarısızlığı masa başı bir takım oyunlarla, başka yönlere çekmek isteyenlerin bu çalışmalarını dünya spor kamuoyunun yemeyeceğini ben ifade etmek istiyorum. Bunların eski oyunlar olduğunu, Batı'nın maalesef çifte standardının artık son bulması gerektiğini zira buradaki mesajın gerçekten bir barış mesajı olduğunu herkesin bildiğini ama gerek Fransız mevkidaşımızın bu konudaki yaklaşımının gerekse bu konudaki algıyı başka yönlere çekmek isteyenlerin yanlış işlerle uğraştığını vurgulamak istiyorum."

Son dakika Milli Takım Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)