comScore

Galatasaray Galatasaray

Club Brugge'dan Galatasaray'a Diagne cevabı: 'Bizi korkutmadı'

06 Şubat 2020, Perşembe 18:20
Club Brugge'dan Galatasaray'a Diagne cevabı: 'Bizi korkutmadı'

Galatasaray ile Club Brugge arasında Diagne konusundaki gerilim sürüyor. Mustafa Cengiz'in sert tepkisi sonrasında Club Brugge yönetiminden Belçika basınına konuyla ilgili açıklama geldi. 

FutbolArena Dış Haberler - Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'in, Diagne konusunda gösterdiği tepkiye Club Brugge cephesinden yanıt geldi. 


Galatasaray Haberleri: Diagne Galatasaray transfer haberleri


Mustafa Cengiz, konuk olduğu beIN Sports'ta, Club Brugge'ün Diagne'yi 1 aydır antrenmanlara almaması ve parasını ödemeyip, oyuncuya bu şekilde muamele edilmeine tepki göstermişti. 

Club Brugge cephesinden ise Mustafa Cengiz'in açıklamalarına yanıt geldi. Belçika ekibinin yöneticileri, "Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'in FIFA tehdidi bizi korkutmadı. Biz Diagne'yi kadroya almadık ama tesislere girişi yasak değildi. Yeni bir kulüp bulmak için 31 Ocak'ta kadar serbestti sadece." diye konuştu. 


MUSTAFA CENGİZ NE SÖYLEMİŞTİ?

"Diagne çok maliyetli oldu bize. Taraftar çok da istedi. Bizim çok ağrımıza gitti. Taraftarımız çok istedi. Biz çok mali zorluğa düşerek transfer ettik. Tutmadı, olmadı. Transfer ederken Anderlecht kulübüyle, Club Brugge birbirlerine girdi. Brugge hayallerimizi aldattı. Bizim futbolcuyu 1 ay kendi takım antrenmanlarına almıyor. Futbolcuyu neredeyse ölüme mahkum ediyor. Yazıyı gönderdik. Sen benim en değerli yatırımlarından birini böyle çöpe atamazsın. Buna hakkın yok. Hem parasını ödemiyorsun, hem çöpe atıyorsun. 15.5 milyon euro'ya yakın bedeli ödemek zorundasın."

Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)