comScore

Galatasaray Galatasaray

Club Brugge'dan Galatasaray'a: "1 haftaya parayı ödeyeceğiz"

07 Şubat 2020, Cuma 19:29
Club Brugge'dan Galatasaray'a:

Galatasaray'ın, Club Brugge'a FIFA resti çekmesinin ardından Belçika ekibi ödenmeyen 1 milyon euroluk taksidi 1 hafta içinde yatıracaklarını sarı kırmızılı kulübe iletti. 

FutbolArena - Galatasaray'ın sezon başında Club Brugge'a kiraladığı Diagne ile alakalı yeni gelişmeler yaşanıyor. Sarı kırmızılılar, 1 milyon euroluk taksidin ödenmediği gerekçesiyle FIFA'ya giderken, Club Brugge cephesinden yanıt geldi. 


Galatasaray Haberleri: Club Brugge - Diagne transferi


Diagne son olarak Belçika basınına yaptığı açıklamada teknik direktör Clement'te özür diledi ve sezon sonuna kadar Brugge'da takım arkadaşlarıyla antrenmanlara devam edeceği yönünde karar aldıklarını söyledi. Club Brugge yönetimi ise bunun üzerine 31 Ocak'a kadar ödemesi gereken 1 milyon euroluk taksit için de Galatasaray'a garanti verdi. Belçika ekibi, 1 hafta içinde 1 milyon euroluk taksidi yatıracaklarını sarı kırmızılı kulübe iletti. 

DİAGNE: "GALATASARAY'A YABANCI KONTENJANI NEDENİYLE DÖNEMEDİM"
Diagne ise Belçika basınına yaptığı açıklamada, "Bazı idari problemleri halletmek için İstanbul'a gittim. Club Brugge'da takım arkadaşlarımla antrenman yapmak için Belçika'ya dönmem konusunda karar aldık. Çin'e veya başka bir kıtaya transfer olmak gibi bir amacım yok. Amacım Avrupa'da kalmak. Galatasaray'a dönüşüm bir kere gündeme geldi. Ancak yabancı sayısı konusunda Galatasaray'ın yaşadığı problem var. Bundan dolayı gerçekleşmedi." ifadelerini kullandı. 

Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)