comScore

Galatasaray Galatasaray

Cihat Arslan'dan Galatasaray sözleri: 'Kavga zamanı değil'

18 Nisan 2022, Pazartesi 23:14
Cihat Arslan'dan Galatasaray sözleri: 'Kavga zamanı değil'

Yeni Malatyaspor teknik direktörü Cihat Arslan, maç sonu "Galatasaray ve bizim için dünle bugünün kavga etme zamanı değil, geleceği inşa etmenin zamanı." diye konuştu.

FutbolArena - Galatasaray, Süper Lig'in 33. haftasında ağırladığı Yeni Malatyaspor'u 2-0 yendi. Yeni Malatyaspor teknik direktörü Cihat Arslan, Galatasaray mağlubiyetinin ardından yaptığı açıklamada gelecek vurgusu yaptı.

"KAVGA DEĞİL, GELECEĞİ İNŞA ETME ZAMANI"
"Galatasaray kupada yok. Avrupa'da maalesef yok. Ligde iddiası yok. Bu şartlara rağmen Galatasaray'ın eski bir futbolcusu olarak, bu kadar coşkulu taraftara valla teşekkür ediyorum. Bir atasözü var. Dünle bugün eğer kavga ederse o işten gelecek zararlı çıkar. Galatasaray ve bizim için dünle bugünün kavga etme zamanı değil, geleceği inşa etmenin zamanı."

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamada bulunan Arslan, hedefi olmayan iki takımın karşılaştığını belirterek, "Direnmeye çalışıyoruz. Beş hafta kaldı. Takım içerisinde motivasyonu yüksek tutmaya çalışıyoruz. İdmandan vazgeçen oyuncuları tekrar içeriye katmaya çalışıyoruz. Kolay bir durum değil. Maçta Galatasaray daha önce skoru bulabilirdi. Bizim de 1-2 net pozisyonumuz vardı. Biz golü yiyince direncimiz kayboldu. Çünkü gelecekle ilgili ümidimiz yok. 120 saniyede iki gol yedik." diye konuştu.

Galatasaray'da daha önce forma giydiğini hatırlatan Cihat Arslan, "Geçmiş ile bugün kavga ederse, en fazla zararı gelecek görürmüş. Hem Galatasaray'ın hem de bizim kongremiz var. Camiaların biraz daha bütünleşip, o bizim Avrupa'da şahlanan Galatasaray'ı inşa etmesini temneni ediyorum. Bizim de yeni bir ligde yeni bir inşa yapmamız lazım. Taşları bir dağıtacağız, sonra toparlayacağız inşallah." ifadelerini kullandı.

Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!