comScore

Galatasaray Galatasaray

Chicharito, Galatasaray'a katkı sağlar mı?

22 Haziran 2019, Cumartesi 14:12
Chicharito, Galatasaray'a katkı sağlar mı?

Galatasaray, West Ham United'ın Meksikalı yıldızı Javier Hernandez ile ilgileniyor. Küçük bezelye, (Chicharito) lakaplı yıldız futbolcuyu FutbolArena yazarı Sinan Yılmaz değerlendirdi.

FutbolArena - Galatasaray'ın transferde ilgilendiği Javier Hernandez ile ilgili Sinan Yılmaz değerlendirmelerde bulundu. "Chicharito'yu tanıtmaya çok gerek yok" diyen Sinan Yılmaz golcü oyuncuyu kısaca, "Manchester United, Real Madrid gibi takımlarda oynamış, ülkesi Meksika için bir futbol efsanesi haline gelmiş ve 31 yaşında, yeniden çıkış arayan bir isim" olarak nitelendirdi. 
 

Chicharito, Galatasaray'a faydalı olur mu?


Javier Hernandez'i en beğendiği futbolculardan biri olarak gösteren ve sempatikliği nedeniyle Galatasaray'da Harry Kewell gibi ikon oyunculardan biri olabilecek bir isim olarak nitelendiren Sinan Yılmaz, "Javier Hernandez çok zeki bir futbolcu. Ele avuca sığmayan, bir türlü marke edilemeyen ve tüm dünyada savunma aralarındaki boşlukları en iyi değerlendiren 3-5 golcüden biri. Ülkemizde böyle zeki bir golcünün faydalı olamamasını çok düşük bir ihtimal olarak görüyorum" ifadelerini kullandı.

"THEFANIS GEKAS'A BENZİYOR"
Chicharito'yu Süper Lig'te sadece Gekas'a benzetebileceğini söyleyen Yılmaz, "Gekas da aslında onun bir tık altıydı. Bundesliga'da ve Yunanistan Milli Takımında önemli işler yapmış bir oyuncu ve buraya geldiğinde, kendisinden 2 kat fizikli stoperler karşısında fazla zeki kalmıştı. Gekas çok ilginç istatistiklerle başarılı oldu. Örneğin oynadığı tüm maçlarda en az topla buluşan isim olup sürekli gol atardı. Topu ayağında fazla gevelemezdi çünkü ayağında tuttuğunda rakip stoperlerin gelip onun üzerine fiziksel üstünlük kuracağını bilirdi. Bu yüzden topa birden fazla dokunmamaya özen gösterir. Ceza sahası dışında topla çok işi olmazdı. Top nadir olarak ceza alanında ona geldiğinde de hep fişi çekerdi. Javier Hernandez de Gekas'ın Anadolu'da yaptığı etkiyi, Galatasaray'da sağlayabilecek bir oyuncu" dedi. 

"CHICHARITO'NUN GALATASARAY'A İHTİYACI VAR"

Galatasaray'ın Diagne'yi satarsa böyle bir golcüye ihtiyacı olduğu gibi Chicharito'nun da Galatasaray'a ihtiyacı olduğunu söyleyen Yılmaz, "31 yaşında ve West Ham'da bekleneni verememiş bir futbol efsanesinden bahsediyoruz. Yeniden Şampiyonlar Ligi'nde oynayan bir takıma gidip vitrine çıkmak istiyorsa Galatasaray onun için çok iyi bir seçenek." şeklinde konuştu.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"