comScore

Galatasaray Galatasaray

Cenk Ergün'den Ozan Kabak itirafı! "7,5 milyon euroluk madde..."

18 Ocak 2019, Cuma 12:08
Cenk Ergün'den Ozan Kabak itirafı!

Galatasaray'ın eski sportif direktörü Cenk Ergün, Ozan Kabak'ın sözleşmesindeki serbest kalma bedeli hakkında konuştu.

FutbolArena - Galatasaray'dan Stuttgart'a transfer olan Ozan Kabak'ın sözleşmesinde yer alan 7,5 milyon euroluk serbest kalma maddesi günlerde tartışılmıştı. O dönem bu maddeyi sözleşmeye ekleyen Sportif Direktör Cenk Ergün, konuyla ilgili Lig Radyo'ya özel açıklamalarda bulundu. 
 

Galatasaray, Ozan Kabak'ın sözleşmesine neden 7,5 milyon euroluk serbest kalma bedeli koydurdu?


Sözleşmenin yapıldığı dönemde de Avrupa takımlarının Ozan'ı takip ettiğini belirten Cenk Ergün, "Ozan için o çıkış maddesini koyarken biz bugünleri görüyorduk. Onun böyle bir transfer yapacağını umuyor, bekliyorduk.. Ozan daha önceden Avrupa takımlarının radarlarına girmişti.

O dönemde bunları görerek biz o maddeyi koyduk.. Ozan hem oyununu hem fiziğini çok iyi geliştirdi. Çok daha zayıftı, şimdi fiziği de gelişti ve düzeldi. Hayırlı olsun.. O dönem şartları içinde Ozan yurtdışını istiyordu. O maddeyi koyarken, sözleşmeyi yenilerken böyle bir anlaşma yaptık. Dışarıdan ahkam kesmek romantikliktir." dedi. 
OZAN KABAK REKORA DOYMADI

Ozan Kabak, öte yandan Stuttgart tarihinin en pahalı transferi olmasıyla dikkat çekti. Ayrıca Ozan Kabak, Galatasaray'ın en pahalıya sattığı 4. futbolcu oldu. 16 milyon Euro'ya satılan Ndiaye bu alanda zirvenin sahibi olurken, Bruma ve Arda Turan transferleri Ozan Kabak'ın önünde yer aldı.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!