comScore

Galatasaray Galatasaray

Cenk Ergün'den Galatasaray için Arda Turan itirafı

05 Kasım 2018, Pazartesi 11:07
Cenk Ergün'den Galatasaray için Arda Turan itirafı

Galatasaray'ın Eski Sportif Direktörü Cenk Ergün, Arda Turan transferiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Galatasaray'ın eski sportif direktörü Cenk Ergün, sarı kırmızılı kulüpte görev yaptığı sırada gündeme gelen Arda Turan transferiyle ilgili itiraflarda bulundu. Cenk Ergün ayrıca Kwadwo Asamoah transferi hakkında da konuştu. 
 

Galatasaray, Arda Turan'ı transfer edecek miydi?


DHA'ya konuşan Cenk Ergün, "Arda ile o dönem bir transfer görüşmesi oldu ama gerçekleşmedi. Hem kulübün bu transferin gerçekleşmesi konusunda maddi manevi istekleri hem takımın durumu hem bütçesel durum hem o takımın planlanması, alınan oyuncular, oynatılacak olan oyuncular, bu nihayete eren noktaya o dönem içerisinde gelmedi. Arda tabii ki o dönem, istemek için bu konuşmaları yaptı. Bu görüşmeleri yaptı. Bunlar zaten hem Arda tarafından hem bizim tarafımızdan o dönemde söylendi. Menajeri de işin içerisindeydi, Barcelona ile de irtibatı sağlanmıştı. O dönemler oldu ama o dönem ki şartlar bu transferin gerçekleşme erkinin bu kararı uygulamasına yönelik olmadı" açıklamasında bulundu.

"ASAMOAH'I ÇOK İSTEDİK"
Çalıştığı dönemde en çok istediği ve gerçekleşmeyen transferin Asamoah olduğunu dile getiren Ergün, "Çok net bir şekilde Asamoah transferidir. Çünkü oyuncu da çok gelmek istiyordu, Juventus da eğer şartlar gerçekleşseydi yani hep anlatıyorum Spinazzola Atalanta'dan geri dönebilseydi, Juventus da oyuncuyu bize vermeye ve pazarlık yapmaya razıydı fakat bu şartlar gerçekleşmedi. Oyuncu da çok istemesine rağmen bize gelemedi. Daha sonraki dönem için ise gelen teknik ekip ve yönetimimiz bu oyuncunun transferini ya hemen gerçekleştirmek zorundaydı ya da transferi gerçekleştiremeyecekti. Oyuncu da sezonu Juventus'ta bitirmek istediği için transfer gerçekleşmedi. Dolayısıyla Asamoah Inter'e gitti" dedi. 

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!