comScore

Galatasaray Galatasaray

Canlı yayında: "Fatih hocanın taktik bilgisini kimse tartışmasın"

09 Aralık 2020, Çarşamba 18:46
Canlı yayında:

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim hakkında açıklamalarda bulunan eski öğrencisi Sabri Sarıoğlu, "Fatih hocanın taktik bilgisini kimse tartışmasın" dedi. 

FutbolArena - Galatasaray'da uzun yıllar forma giyen Sabri Sarıoğlu, Fatih Terim ile Euro 2008'de yaşadığı anıyı anlatırken "Fatih hocanın taktik bilgisini kimse tartışmasın. Sadece gaza getiriyor diye bir şey yok. Ancak futbolda motivasyon da her zaman çok önemlidir." dedi. 

SABRİ SARIOĞLU'NUN EURO 2008 ANISI
Çeyrek final maçı Hırvatistan. Euro 2008. İlk 15-20 dakika çok kötüyüm. Pas atacağım yerde atamıyorum. Kafa gitti. İçeri girdik. Kendime kızgınım. Fatih hoca 'Ne oldu sana?' Ben de bilmiyorum hocam dedim. Tamam oğlum sen yaparsın, rahat ol dedi. O an belki üstüme gelse daha kötü olabilirdim. Her futbolcunun başına gelebilir sonuçta. Fatih hoca çok iyi bir taktisyendir ama bazen iletişim ve motivasyon çok önemlidir. Baba gibi yaklaşır. Ancak burada önemli bir nokta var. Bazen mesafe koyman gerekir, bazen yakın olman gerekir. O dengeyi kurmak çok önemlidir. Çünkü futbolda bazen teknik taktik bilgileri yetersiz kalıyor. Fatih hoca bunu yapan ender hocalardan biridir. Bütün hafta antrenmanlarda sizi öyle bir çalıştırır ki taktiksel açıdan, son gün de gereken motivasyonu sağlar. İkisi çok önemlidir." 

İLKER YAĞCIOĞLU: "MİLLİ TAKIM'DA ÇALIŞTIM FUTBOL BİLGİSİ ÇOK AĞIR BASAR"

beIN Sports yormcusu ve eski Fenerbahçeli futbolcu İlker Yağcıoğlu ise Milli Takım'da çalıştığı Fatih Terim hakkında, "Sabri benden daha uzun yıllar çalıştı. Ben Milli Takım'da Fatih hoca ile çalıştım. Zaten sadece 'hadi koçum' diyerek öyle bir şey olamaz. Son yıllarda bu çok konuşuldu. Ancak bugün futbolu çok konuşan insanlarla karşı karşıya getirin, Fatih Terim'in bilgisi çok ağır basar. Futbolu gerçekten iyi biliyor." ifadelerini kullandı. 

Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"