comScore

Galatasaray Galatasaray

Bursaspor'dan Mustafa Cengiz'e cevap: "Kınıyoruz!"

27 Aralık 2019, Cuma 18:04
Bursaspor'dan Mustafa Cengiz'e cevap:

Bursaspor Kulübü resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'in sözlerine "Kınıyoruz" şeklinde cevap verildi. 

FutbolArena - Bursaspor kulübü resmi internet sitesinden, Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'in açıklamalarına "Kınıyoruz" başlığı adı altında cevap verdi. 

Bursaspor resmi internet sitesinden yapılan açıklamda, "Türk futbolunun tüm sorunlarına rağmen şampiyonlukları sahada kazanan bir kulüp olarak Galatasaray Kulübü başkanı Sayın Mustafa Cengiz'i kulübümüze hitaben söylediği sözler sebebiyle kınıyoruz." ifadelerine yer verildi. 
BURSASPOR'UN AÇIKLAMASI

Başarısızlıklarını örtmek için firavundan medet umanlar bu söylemleri ile futbol ortamını sahadan uzaklaştırarak kaosa sürüklemeye çalışmaktadırlar. Türkiye'nin şampiyonluk yaşamış takımlarından biri olan Kulübümüzü çirkin oyunlarınıza alet etmenize izin vermeyeceğiz. Taraftarlarının fair-play ödülü aldığı Kulübümüz, spor etiği içerisinde kalarak ve sahada verdiği mücadele ile hakkıyla şampiyon olmuştur. Camiamız futbolun değerini düşürecek hiçbir söylem ve eylemde bulunmamış ve bundan sonra da bulunulmayacaktır. Kulübümüz spora zeki, çevik ve ahlaklı olma ilkeleri ile bakmakta ve dün olduğu gibi bugün de bu ilkelerden taviz vermeyecektir. Türk futbolunun tüm sorunlarına rağmen şampiyonlukları sahada kazanan bir kulüp olarak Galatasaray Kulübü başkanı Sayın Mustafa Cengiz'i kulübümüze hitaben söylediği sözler sebebiyle kınıyoruz.  

MUSTAFA CENGİZ NE SÖYLEMİŞTİ? (HÜRRİYET)

Biz VAR kayıtları açıklansın dedik diye.... Oysa bu bildiriyi yayınlayan 17 kulüp değil, 8 kulüp idi! Bu 8 kulübün sanki Firavun'un laneti gibi 3'ü küme düştü, 5'i kaldı. "'Hakemlerde insandır, hakemler de hata yapabilir' diyen 8 kulüp asla hakem hataları için konuşamaz! Konuşmaması gerekir...

Bursaspor Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (24 Eylül 2020)